Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Zastaw się, a wyjedź. Niemal 1 mln Polaków zaciąga pożyczkę na wakacje

43% Polaków wyjedzie w tym roku na wakacje – wynika z badania Barometr Providenta. Jest to wynik o 7% wyższy niż w roku ubiegłym. Coraz częściej decydujemy się wypoczywać za granicą (tego lata wybiera się tam 31% respondentów). Wiąże się to z tym, że wzrasta nasza zamożność. Mimo tego i tak 840 tys. Polaków na wakacyjny wyjazd musi zaciągnąć pożyczkę.

Polaków ciągnie nad Bałtyk

Jak mówi w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl Karolina Łuczak, kierownik ds. komunikacji w Provident Polska: „Ponad 30% osób chce spędzić wakacje nad polskim morzem. Nieco mniej, bo niecałe 20% – w polskich górach. Najmniejszą popularnością cieszą się Mazury”.

Seniorzy relaksują się w domu

W tym roku nasz wakacyjny wyjazd będzie trwał przeciętnie 11 dni. Tylko 3% Polaków planuje wypoczynek dłuższy niż 2 tygodnie. Najkrócej na wyjeździe będą relaksować się seniorzy – średnio przez 9 dni. Jedynie 16% osób po 59. roku życia zamierza zresztą wyjechać. Co ciekawe, aż 85% badanych uważa, że wakacyjny wypoczynek będzie dla nich wystarczający i pozwoli im nabrać sił na następny rok.

Młodzi sięgają do portfela głębiej

Tegoroczny wakacyjny wyjazd będzie kosztował Polaka przeciętnie 2869 zł (o 570 zł więcej niż w roku ubiegłym). Najwięcej pieniędzy wydadzą osoby młode. „Ponad połowa z nas, dokładnie 53%, by wyjechać na wakacje, odkłada pieniądze, średnio przez 8 miesięcy. Tylko co czwarty badany może sfinansować wakacyjny wyjazd z bieżących dochodów. Natomiast niecały milion Polaków będzie musiał zaciągnąć na ten cel pożyczkę” – informuje Anna Karasińska, ekspert ds. badań rynkowych w Provident Polska.

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.