Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Życzenia ks. bp prof. Zbigniewa Kiernikowskiego dla elektryków

W środowe popołudnie 3 stycznia przedstawiciele Politechniki Wrocławskiej oraz Stowarzyszenia Elektryków Polskich odwiedzili Jego Ekscelencję Biskupa Legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego.

Uczelnię reprezentowali Prorektor ds. Nauczania prof. Andrzej Dziedzic, Dziekan Wydziału Elektrycznego prof. Waldemar Rebizant, dr Marta Bątkiewicz-Pantuła i dr Maciej Gwoździewicz z Wydziału Elektrycznego oraz doktorantka Laura Jasińska z Wydziału Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki. SEP reprezentowali Prezes dr Andrzej Hachoł oraz Jarosław Krysiak. 

Oprócz Księdza Biskupa na spotkaniu obecny był Rektor Wyższego Seminarium Duchownego Ksiądz dr Piotr Kot. Spotkanie było owocem wystąpienia Jego Ekscelencji na IV Konferencji Naukowej Generacja-Przesył-Wykorzystanie, która odbyła się w pierwszy weekend grudnia 2017 roku w Pałacyku w Muchowie. Ksiądz Biskup zaprosił organizatorów Konferencji GPW do siebie chcąc rozszerzyć swoją prelekcję wygłoszoną w trakcie Konferencji. Główną tematyką spotkania była egzegeza Pisma Świętego. Zaproszeni goście docenili fakt, iż mogli kolejny raz wysłuchać ciekawych i interesujących spostrzeżeń i wniosków ks. bp prof. Zbigniewa Kiernikowskiego.

Współpraca lokalna przynosi kolejne efekty. Dzięki obecności Jego Ekscelencji Zbigniewa Kiernikowskiego w Muchowie Konferencja GPW nabiera nowego wymiaru. Energia, o której w czasie Konferencji mówi się i debatuje, wykracza poza jej fizyczne aspekty udzielając się uczestnikom i gościom. To zjawisko trudno opisać, jeszcze trudniej zbadać. Najprościej będzie przytoczyć słowa naszego narodowego wieszcza Adama Mickiewicza „Czucie i wiara silniej mówi do mnie niż mędrca szkiełko i oko”. Zaprosiliśmy dziś Księdza Biskupa na kolejną edycję Konferencji GPW licząc na kolejną emocjonującą prelekcję - podsumował dr inż. Maciej Gwoździewicz, Sekretarz Konferencji GPW. 

Na zakończenie Ksiądz Biskup za naszym pośrednictwem złożył życzenia noworoczne dla wszystkich elektryków.  

GPW Konferencja GPW Politechnika Wrocławska Wydział Elektryczny SEP ks. bp prof. dr hab. Zbigniew Kiernikowski dr inż. Maciej Gwoździewicz

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.