W drodze po puchar

W drodze po puchar

To będzie hit ćwierćfinału Pucharu Polski kobiet. We wrocławskiej Hali Orbita wicelider ORLEN Ligi podejmie czwarty Tauron MKS Dąbrowa Górnicza, występujący również w tegorocznej edycji Ligi Mistrzyń.

Zwycięzca spotkania w drugim sobotnim półfinale odbywającego się w dniach 4-5 lutego w Centrum Rekreacyjno-Sportowym w Zielonej Górze Final Four zmierzy się z wygranym w parze Grot Budowlani Łódź - Polski Cukier Muszynianka.

Choć w spotkaniu, które rozegrane zostanie w stolicy Dolnego Śląska nie sposób wskazać faworytek, to jednak delikatnie postawić można na gospodynie. Nie tylko dlatego, że Impelki grać będą ze wsparciem swojej publiczności, ale także ze względu na znakomitą passę jaką notują ostatnio podopieczne Marka Solarewicza. Pokonując w niedzielę Atom Trefl Sopot wrocławianki odniosły dziesiąte z rzędu zwycięstwo.

Poza tym Impelki mają też coś do udowodnienia rywalkom, bowiem w rozgrywanym pod koniec listopada na Dolnym Śląsku ligowym starciu, lepsze po tie-breaku okazały się dąbrowianki. Lepszej okazji do rewanżu za tamto niepowodzenie wrocławianki nie mogły sobie wymarzyć. Co ciekawe oba zespoły zmierzą się również w następnej ligowej kolejce - 11 lutego w Dąbrowie Górniczej.

Początek środowego meczu o godz. 18:00. Na pozostałe uczestniczki Final Four czekają już broniące tytułu siatkarki Chemika Police, które w pierwszym ćwierćfinale ograły 3:1 Wisłę Warszawa.

Impel Wrocław Tauron MKS Dąbrowa Górnicza Puchar Polski ćwierćfinał sezon 2016/2017

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolny-slask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.