Pierwsza liga nie dla Olimpii

Pierwsza liga nie dla Olimpii
Fot. Paweł Sasiela

Siatkarki Olimpii Jawor przegrały rewanżowe spotkanie z ECO AZS Uni Opole 0:3 i pożegnały się z szansami awansu na zaplecze ORLEN Ligi. Wciąż w grze pozostaje Polonia Świdnica.

Opolanki w żadnej z partii nie dały podopiecznym trenera Chrzanowskiego większych szans. Tym samym jaworzanki straciły teoretyczne szanse na wywalczenie na boisku awansu do pierwszej ligi. Praktycznie z promocją do wyższej ligi bywa w siatkówce różnie. Po ubiegłym sezonie na zapleczu ORLEN Ligi znalazł się m.in. MKS Kalisz, który w lidze uplasował się... za Olimpią. To dlatego, że do występów w wyższej klasie brakowało chętnych... 

Brak awansu stawia przyszłość seniorskiej siatkówki w wydaniu żeńskim w Jaworze pod dużym znakiem zapytania. Władze miasta zadeklarowały klubowi pomoc w przypadku wywalczenia przepustki do pierwszej ligi. Nie wiemy jak sytuacja wyglądać będzie w przypadku braku promocji. Przyznana niedawno dotacja z pewnością nie rozwiązuje trudnej sytuacji Olimpii.

Rywalizacja w drugiej półfinałowej parze wciąż się toczy. Po porażce przed tygodniem 0:3 w Częstochowie, tym razem Polonia Świdnica zrewanżowała się Częstochowiance wygrywając 3:1. Decydujące starcie odbędzie się jutro. W przypadku zwycięstwa świdniczanki, bez względu na wynik finałowych starć z ekipą ze stolicy województwa opolskiego, zapewnią sobie awans do dalszych gier o pierwszą ligę.

Klub ze Świdnicy apeluje do dyrektorów i nauczycieli świdnickich szkół, by w ramach lekcji wychowania fizycznego, godziny wychowawczej oraz wszystkich innych zajęć przybyli wraz z uczniami na decydujący pojedynek z Częstochowianką, który odbędzie się w poniedziałek o godz. 12.00 w Hali Sportowej OSiR Zawiszów - Świdnica. Dla uczniów ma to być prawdziwa lekcja wychowania poprzez sport. 

 

ECO AZS Uni Opole – Olimpia Jawor 3:0 (25:21; 25:18; 25:15)

ECO AZS Uni: Cabajewska, Zackiewicz, Rygalik, Kazaniecka, Gasidło, Cygan, Kuziak (L) oraz Pacholak (L), Witowska, Pfeifer, Głodzińska, Magdalena Woźniczka, Maria Woźniczka i Moczko; trener Patryk Fogel

Olimpia: Wądołkowska, Deptuch, Mackiewicz, Kulbida, Sochacka, Kołodziejczak, Kwolek (L) oraz Knop, Gul; trener Lesław Chrzanowski 

 

MKS Polonia Świdnica - KS AJD Częstochowa 3:1 (25:19; 25:16; 18:25; 25:10)

Olimpia Jawor ECO AZS Uni Opole druga liga play-off sezon 2016/2017

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolny-slask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.