Kałużny wystartował w Rally Albania

Kałużny wystartował w Rally Albania
Fot. KS Polkowice

3 czerwca rozpoczęła się 13-ta edycja międzynarodowych zawodów Rally Albania. Na malowniczych trasach w Albanii ściga się 160 zawodników z całej Europy.

Polskę reprezentuje zawodnik KS Metraco Polkowice - Sebastian Kałużny, którego wspiera Gmina Polkowice. W rywalizacji bierze udział około 120 motocykli oraz około 40 innych pojazdów z całej Europy. Przez osiem dni zawodnicy pokonają około 2000 km odcinków specjalnych.

Sebastian Kałużny jest jednym z czołowych motocyklistów w Europie. W roku 2014 podczas startu w Portugalii zawodnik polkowickiego klubu był trzeci w motocyklowej rundzie mistrzostw Baja TT Idanha-a-Nova. W rajdzie uczestniczyło wówczas 38 motocyklistów z całego świata. Kałużny był jedynym reprezentantem naszego kraju na tej imprezie. W klasyfikacji generalnej Sebastian uplasował się na drugim miejscu Rajdów Baja FIM Europa. To był niewątpliwie jeden z największych sukcesów Polaka w sportach motocyklowych.

Teraz Kałużny spróbuje swoich sił w Albanii. Zawody potrwają do 11 czerwca. 

KS Metraco Polkowice Sebastian Kałużny Gmina Polkowice Rally Albania

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolny-slask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.