Filharmonia Dowcipu

Są środki i decyzja ministerstwa – ruszy odbudowa wiaduktu w Polkowicach

Są środki i decyzja ministerstwa – ruszy odbudowa wiaduktu w Polkowicach

Polkowiccy radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową poświęconą realizacji jednej z najbardziej wyczekiwanych przez kierowców regionu inwestycji.

- W czwartek minister Jerzy Szmit w mojej obecności podpisał dokumenty, które pozwolą na uruchomienie długo wyczekiwanej odbudowy wiaduktu znajdującego się nad drogą krajową nr 3 w Polkowicach. Zakończenia zadania, którego wartość obecnie szacowana jest na ponad 5,5 mln zł, spodziewać się możemy w drugiej połowie 2018 r. Warto przypomnieć, że wiadukt rozebrany został kilka lat temu, co spowodowało konieczność wprowadzenia zmian w organizacji ruchu - mówił poseł Wojciech Zubowski.

Interwencje w sprawie jego odbudowy podejmowane były przez polkowickich samorządowców od lat, a  ich przeświadczenia o ważności tego zadania dowodzić może fakt zabezpieczenia na jego wsparcie środków w budżecie gminy Polkowice. Dopiero jednak rząd Prawa i Sprawiedliwości w należyty sposób podszedł do tematu.

Inwestycja polegać ma na odbudowie wiaduktu wraz z przebudową dojazdów z odcinkami łącznic zlokalizowanych w rejonie przedmiotowego obiektu mostowego. Odbudowa wiaduktu będzie miała również inne ważne znaczenie: da szanse na zdjęcie ruchu pojazdów ciężkich z nieprzystosowanych do tego dróg miejskich, a więc pozwoli na zmniejszenie kosztów ich utrzymania i poprawi dojazd do podstrefy LSSE.

- Cieszę się, że miałem swój wkład w uzyskanie pozytywnej decyzji co do realizacji tego zadania - podkreśla poseł Zubowski.

Polkowice wiadukt DK3 Prawo i Sprawiedliwość PiS Wojciech Zubowski Jerzy Szmit

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolny-slask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.