Dzierżoniów: Policjanci uratowali mężczyznę, który chciał skoczyć z wieżowca

Dzierżoniów: Policjanci uratowali mężczyznę, który chciał skoczyć z wieżowca
Zdjęcie ilustracyjne

Zachowanie 27-latka mogło skończyć się tragedią. Groził, że wyskoczy z 10 piętra bloku na jednym z dzierżoniowskich osiedli.

Na szczęście, w porę na miejscu znaleźli się policjanci z dzierżoniowskiej prewencji. Po zdarzeniu 27-latkowi została udzielona pomoc medyczna. Okazało się również, że jest on poszukiwany do odbycia kary kilku dni pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło we wtorek tuż po 21:00 na jednym z dzierżoniowskich osiedli. Kiedy policjanci otrzymali zgłoszenie o próbie samobójczej błyskawicznie pojawili się na miejscu. Będąc już w wieżowcu na górze, policjanci zauważyli mężczyznę, który siedział na oknie z nogami przewieszonymi na zewnątrz budynku, a tułów miał przechylony głową w dół. Funkcjonariusze zadziałali błyskawicznie – nawiązali kontakt z desperatem i prowadzili z nim przez ponad 20 minut negocjacje i rozmowy. W pewnym momencie odwrócili uwagę 27-latka i ściągnęli go z okna.

Mężczyźnie została udzielona pomoc medyczna. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie prawie 3,6 promile alkoholu. Po sprawdzeniu okazało się, że jest on poszukiwany do odbycia kary kilku dni pozbawienia wolności za liczne łamanie ustawy o wychowaniu w trzeźwości.

KPP w Dzierżoniowie
podinsp. Mariusz Furgała
tel. 606-230-794

Dzierżoniów samobójca KPP Dzierżoniów

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolny-slask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.