Filharmonia Dowcipu

Budowlani postawili mur

Budowlani postawili mur

Faworyzowane wicemistrzynie Polski z Łodzi nie dały najmniejszych szans Impelkom, wygrywając w Hali Orbita w trzech partiach.

Pierwszy set wyrównany był do stanu 12:12, kiedy doskonale znana w stolicy Dolnego Śląska Agnieszka Kąkolewska posłała piłkę z zagrywki w aut. Wcześniej Impelki prowadziły nawet 10:8, kiedy Julia Szczurowska z Aleksandrą Trojan zablokowały Kąkolewską. Później faworyzowany zespół z Łodzi odskoczył. Najpierw na 12:14, gdy z zagrywki zapunktowała Kaja Grobelna, później na 13:16, po ataku Szczurowskiej z drugiej linii w aut. Iga Chojnacka dwukrotnie punktując zdołała jeszcze doprowadzić do stanu 15:16, ale kiedy Kąkolewska zablokowała Szczurowską było już 15:19. 

Przy stanie 19:24, po autowej zagrywce kapitan Ilony Gierak i autowym ataku Szczurowskiej, wydawało się, że emocje w inauguracyjnej partii skończyły się definitywnie. Tymczasem Impelki napędziły faworytkom niemałego stracha, doprowadzając do wyniku 23:24. Drugi czas trenera Krzyształowicza pomógł Budowlanym. Seta zakończył bowiem atak Gabrieli Polańskiej ze środka. 

Druga partia zaczęła się dla wrocławianek zdecydowanie gorzej. Łodzianki rozpoczęły prowadzeniem 5:1. Wówczas trener Solarewicz wziął czas. Niestety nawet to nie pomogło, bowiem za chwilę przyjezdne prowadziły już 8:1, a szkoleniowiec ekipy ze stolicy Dolnego Śląska poprosił o kolejną przerwę. Po niej znów zapunktował zespół gości, ale dwa kolejne "oczka" należały do zespołu z Wrocławia. Impel nie zaczął jednak seryjnie punktować i skończyło się 15:25.

Początek trzeciego seta nie wskazywał na to, że Impelki zdołają nawiązać jeszcze walkę z Budowlanymi. Po dwóch skutecznych blokach łodzianek na Chojnackiej i Murek, przedzielonych czasem dla wrocławianek, było już 3:9. Kiedy Polańska zdobyła jedenasty punkt dla przyjezdnych trener Solarewicz zmuszony był poprosić o kolejną przerwę. Pierwszą piłkę setową Budowlani mieli już przy stanie 11:24. Ostatecznie Impelki nie dały tak łatwo za wygraną i skończyło się 16:25.


Impel Wrocław - Grot Budowlani Łódź 0:3 (23:25; 15:25; 16:25)

Sedzia pierwszy: Sławomir Jeżdżewski

Sędzia drugi: Mirosław Beń

Sędziowie liniowi: Wojciech Romaniszyn, Krzysztof Mucha

Komisarz: Krzysztof Szmydyński

Impel: Nichol (2), Szczurowska (6), Murek (5), Trojan (7), Gałucha (3), Chojnacka (4), Stenzel (L) oraz Gierak (4), Wawrzyniak (1), Wołodko; trener Marek Solarewicz

Budowlani: Polańska (10), Kąkolewska (12), Twardowska (1), Grobelna (12), Vincourova (5), Grajber (5), Witkowska (L) oraz Cutura (4), Kędziora, Muszyńska (2), Piotrowska; trener Błażej Krzyształowicz

MVP: Pavla Vincourova

LSK Impel Wrocław Budowlani Łódź Pavla Vincourova sezon 2017/2018

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolny-slask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.