Runners World Super Bieg 2018 tylko w górach

 Runners World Super Bieg 2018 tylko w górach
Zdjęcie ilustracyjne

Trzeci sezon biegowego cyklu to tylko biegi górskie. 6 biegów, 6 górskich miejscowości, starty co miesiąc - od maja do października. Zawsze półmaraton i zawsze bieg na 10 km.

I jedna niespodzianka - 22.07.2018 organizatorzy zapraszają dodatkowo na naprawdę długie bieganie - kolejnej edycji RWSB w Bielawie towarzyszyć będzie bieg planowany na trasie ok. 50 km - Ultra Sowa.

Jest więc sporo zmian, ale dużo też zostanie po staremu - zawsze startujący będą mieli w ofercie dwa dystanse, zawsze znajdą coś w pakiecie startowym (im więcej startów, tym więcej upominków), zawsze ne mecie czekać będzie medal, a w biurze zawodów pamiątkowy dyplom. Znów jeden numer, wykupiony przy okazji pierwszego startu, posłuży zawodnikom przez cały cykl. Znów finał RWSB odbędzie się w Świeradowie - Zdroju, na alpejskim 4F Świeradów RUN. Tam również planowane są zmiany i dodatkowe atrakcje (również na trasie). Dzięki głosom biegaczy oddanym w kolejnym plebiscycie na najlepszy bieg alpejski w 2017 roku, finałowy bieg RWSB wkroczy w następny sezon z prestiżową kategorią "S" w ramach Dare2B Ligi Biegów Górskich. No i podstawowa rzecz się nie zmieni - od pierwszej edycji zbieramy punkty do klasyfikacji generalnej.

Sezon otworzymy więc w Polanicy - Zdroju 13 maja. 10 czerwca przebiegniemy, i to dosłownie, Góry Izerskie na trasie ze Szklarskiej Poręby do Świeradowa - Zdroju - bieg Interferie RUN zaprasza!

22 lipca RWSB wróci do Bielawy na Półmaraton Kalenica i pierwszą odsłonę Ultra Sowy po znanych i mniej znanych ścieżkach Gór Sowich.

Sierpień to czas na Beskid Śląski i kolejny Półmaraton Wiślański - 19.08.2018.

Wrzesień to Wałbrzych - tu biegowy górski debiut wypalił, czas więc na kontynuację. Pod Chełmiec zapraszamy 9 września.

Alpejski finał w Świeradowie odbędzie się 6 października w ramach 4F Świeradów RUN.

Tylko tyle i aż tyle. Zapowiada się sześć konkretnych górskich biegów w sprawdzonych miejscach i na pięknych trudnych trasach. Wszystkie górskie biegi RWSB w 2017 zaliczyły spory przyrost startujących, a debiuty również wypadły okazale. Cykl okrzepł i odnalazł się w górach na dobre. Wydaje się więc, że tam jest jego miejsce.

Zapisy ruszą niebawem. Szczegóły i informacje na odświeżonej i zmienionej stronie (http://superbieg.pl), na której można będzie również sprawdzić co słychać na innych biegach organizowanych przez ekipę RWSB - np. na kwietniowym Półmaratonie Jeleniogórskim. Tu będzie asfaltowo, ale górsko przede wszystkim - pod nogami i przed oczami. Warto zajrzeć również tam ;-)

Do zobaczenia na biegach cyklu Runner's World Super Bieg 2018!

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolny-slask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.