Oceniamy tryumfatorów z Sosnowca

Oceniamy tryumfatorów z Sosnowca

Miedź Legnica odniosła niezwykle cenne zwycięstwo na boisku jednego z kontrkandydatów do awansu. Oceniamy architektów wygranej w Sosnowcu.

Łukasz Sapela - 7

Solidny występ, wydatnie przyczynił się do zwycięstwa Miedzi. Popełnił błąd w 34 minucie, gdy wypuścił piłkę przed siebie po uderzeniu Sulewskiego, ale szybko się zrehabilitował. Co najmniej dwukrotnie uratował legniczan przed stratą bramki.

Adu Kwame - 6

Nie popełniał błędów, choć sędziowie zbyt restrykcyjnie podchodzili do jego wejść, chyba zbyt często sięgając po gwizdek. Stały, dobry poziom. 

Tomislav Bożić - 6

Dzisiaj niczym szczególnym się nie wyróżnił, co nie znaczy, że zszedł poniżej stałego poziomu. Wciąż trudno wyobrazić sobie bez niego środka legnickiej obrony.

Jonathan de Amo - 6

Bardzo dobry występ powracającego po kartkowej absencji Hiszpana. Walnie przyczynił się do zdobycia pierwszej bramki przez Miedź, zapędzając się pod pole karne Zagłębia. 

Paweł Zieliński - 6

Solidny występ, praktycznie bezbłędny, nie licząc sytuacji z końcówki spotkania, gdy zbyt słabo zagrywał głową, czego jednak Zagłębie nie zdołało wykorzystać. 

Marquitos - 6

Miał udział przy pierwszej bramce Miedzi, uderzał niecelnie w 53 minucie. Nie miał tylu rajdów co w ostatnim meczu z Odrą.

Omar Santana - 7

Ocena oczko wyżej od kolegów przede wszystkim za kluczowe podanie do Piątkowskiego przy drugiej bramce dla Miedzi. 

Adrian Purzycki - 6

Wyrasta na ważną postać w zespole. Zaliczył sporo przechwytów, był aktywny w odbiorze. Miejsce w pierwszej jedenastce zawdzięcza nie tylko swojemu statusowi młodzieżowca.

Petteri Forsell - 6

Dobry występ, ale wiemy, że stać go na więcej. Przy rzucie wolnym uderzył nie w swoim stylu, bo wewnętrzną częścią stopy, czym nie zaskoczył bramkarza. Czekamy na bomby w jego wykonaniu.

Fabian Piasecki - 7

Zdobył pierwszą bramkę, czym z pewnością ostudził rozpędzające się Zagłębie. Podtrzymał strzelecką passę z poprzedniej kolejki. Był aktywny, m.in. wywalczył rzut wolny blisko pola karnego. Staje się jednym z kluczowych ogniw w zespole.

Mateusz Piątkowski - 7

Znakomicie wykorzystał podanie Santany, ustalając wynik spotkania. Przez większą część meczu może niewidoczny, ale w decydującym momencie zrobił to, co do niego należało. Z zimną krwią minął obrońcę i umieścił piłkę w siatce.

 

Mladen Bartulović - 6 

Wszedł w 66 minucie za Fabiana Piaseckiego. Niczym szczególnym nie zdążył się zapisać, choć uczestniczył w kilku akcjach ofensywnych Miedzi.

Rafał Augustyniak - niesklasyfikowany

W 78 minucie wszedł na boisko za Omara Santanę. Grał zbyt krótko, by wystawić mu ocenę.

Przemysław Mystkowski - niesklasyfikowany

Zaliczył kilka minut w końcówce meczu, gdy pojawił się na murawie w miejsce Marquitosa. Grał zbyt krótko, by można było go ocenić.

Nice 1 Liga Miedź oceny Zagłębie Sosnowiec runda rewanżowa sezon 2017/2018

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolny-slask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.