Ćwiczyli w laboratorium maszyn elektrycznych

Ćwiczyli w laboratorium maszyn elektrycznych

12 marca odbyły się po raz drugi zajęcia praktyczne z podstaw elektrotechniki dla uczniów szkół średnich powiatu jaworskiego. Młodzi uczestnicy ćwiczyli w laboratorium maszyn elektrycznych na Wydziale Elektrycznym Politechniki Wrocławskiej.

Zajęcia prowadzili dr inż. Maciej Gwoździewicz oraz dr inż. Marta Bątkiewicz-Pantuła. Oprócz nauczycieli Henryka Partyki z LO, Jacka Wieczorka z PCKZiU oraz Marcina Jankowskiego z ZSiP w Bolkowie na zajęcia przyjechał wicestarosta Arkadiusz Baranowski, który miał okazję spotkać się z dziekanem Wydziału Elektrycznego prof. Waldemarem Rebizantem oraz dziekanem ds. studenckich dr inż. Piotrem Serkiesem. W trakcie spotkania rozmawiano o bieżącej współpracy Wydziału Elektrycznego ze szkołami z powiatu jaworskiego oraz o możliwościach dalszego rozszerzenia tej współpracy.

Jaworskie LO zostało zakwalifikowane do projektu „Współpraca Politechniki Wrocławskiej ze szkołami ponadgimnazjalnymi", który koordynuje prof. Jadwiga Sołoducho. Pani prof. odwiedziła jaworską młodzież w trakcie ich zajęć oceniając je bardzo pozytywnie.

Cieszę się, że udało się nam wciągnąć jaworskie LO do politechnicznego programu o współpracy. Widzę tutaj obopólne korzyści, ponieważ nam zależy na bardzo dobrych i świadomych kandydatach na studia, a jaworskie LO wyraźnie poszerzy swoją ofertę edukacyjną, przez co będzie mogło zatrzymać wybitnych uczniów z Jawora myślących o podjęciu nauki w Legnicy lub we Wrocławiu – powiedział dr inż. Maciej Gwoździewicz, pracownik Wydziału Elektrycznego.

laboratorium maszyn elektrycznych podstawy elektrotechniki szkoła średnia LO Jawor Wydział Elektryczny Politechniki Wrocławskiej Maciej Gwoździewicz Marta Bątkiewicz-Pantuła

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolny-slask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.