Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

(FOTO) Elektryzujące Sympozjum

W dniach 16-17 listopada w budynku NOT we Wrocławiu odbyło się III Sympozjum Historia Elektryki organizowane przez Oddział Wrocławski Stowarzyszenia Elektryków Polskich. 

Głównymi organizatorami III SHE byli prezes Oddziału Wrocławskiego SEP dr inż. Andrzej Hachoł oraz przewodniczący Komitetu Organizacyjnego mgr inż. Janusz Gondek. W trakcie Sympozjum przedstawiono 55 prezentacji dotyczących historii elektryfikacji Polski, wielkich elektryków Polski i świata oraz dzieje dolnośląskiej elektroenergetyki. Wystąpienia prelegentów podzielono na 8 sesji tematycznych. 

Mimo tak bardzo bogatego terminarza organizatorzy Sympozjum zapewnili wszystkim uczestnikom wieczorne atrakcje. Pierwszego dnia odbyło się wyjście do Wrocławskiego Teatru Komedia na spektakl BOEING BOEING, który oczarował całą widownię. Z kolei na zakończenie miała miejsce wycieczka do elektrowni wodnej w centrum Wrocławia. 

Sympozjum Historia Elektryki zostało podsumowane na posiedzenie Centralnej Komisji Historycznej SEP i Komitetu Naukowego III SHE. Prezes Stowarzyszenia Elektryków Polskich dr inż. Piotr Szymczak oraz przewodniczący Komitetu Naukowego III SHE prof. Dariusz Świsulski złożyli organizatorom Sympozjum wyrazy uznania za jego dobre przygotowanie i przebieg. 

Wszystkie nadesłane na Sympozjum artykułu zostały zredagowane przez sekretarza Komitetu Naukowego dr inż. Macieja Gwoździewicza i wydane w formie zeszytów instytutu KOMEL oraz książki elektronicznej. Cykl Sympozjów Historia Elektryki będzie odbywać się corocznie aż do roku 2019, w którym to Stowarzyszenie Elektryków Polskich będzie obchodzić 100-ną rocznicę działalności, której nie przerwała nawet II Wojna Światowa, o czym można było się dowiedzieć w trakcie prelekcji na III SHE.

III SHE Sympozjum Historii Elektryki NOT Stowarzyszenie Elektryków Polskich SEP Oddział Wrocławski SEP

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.