Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

PP: Miedź II z pucharem

PP: Miedź II z pucharem
Kamil Zieliński otworzył wynik finału dolnośląskiego PP. Fot. Juszczu

Miedź II Legnica triumfatorem Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim w sezonie 2015/2016.

W decydującej batalii podopieczni trenera Piotra Jacka pokonali we Wrocławiu przy Oporowskiej rezerwy Śląska 3:1. W składach obu zespołów nie zabrakło postaci znanych z występów w pierwszych zespołach obu klubów. Po stronie gospodarzy zagrali chcoiażby Krzysztof Ostrowski czy Michał Bartkowiak, z kolei w szeregach gości znaleźli się Dawid Smug i Artjom Artjunin.

Często finały to piłkarskei szachy, w których obie strony boją się zaryzykować, grają bardzo zachowawczo, przez co nie są to porywające widowiska, a do tego pada niewiele goli. We Wrocławiu było jednak inaczej. Już w szóstej minucie wynik spotkania otworzył Kamil Zieliński, zamieniając dośrodkowanie z rzutu rożnego głową na bramkę. Wrocławianie odpowiedzieli kilka minut później, kiedy to wyrównał Marcin Przybylski po podaniu od Michała Bartkowiaka.

W 32 minucie Miedź II drugi raz obejmuje prowadzenie. Zagranie ze skrzydła Adama Wasilewskiego wykorzystał Mateusz Zatwarnicki. Śląsk II mimo starań nie zdołał odpowiedzieć ani przed przerwą, ani po niej. W dużej mierze była to zasługa dobrze dysponowanej legnickiej defensywy. Zwycięstwo "Miedzianki" przypieczętował w 89 minucie Przemysław Wichłacz, który bezpośrednio z rzutu wolnego zmusił do kapitulacji Jakuba Wrąbla.

Miedź II Legnica uzyskała przepustkę do udziału w Pucharze Polski na szczeblu centralnym w kolejnym sezonie, a ponadto wzbogaciła klubowy budżet o trzydzieści tysięcy złotych.

19 maja (czwartek), godz. 17:00 - Wrocław (Oporowska)
Śląsk II Wrocław - Miedź II Legnica 1:3 (1:2)
Bramki: Przybylski 12' - K. Zieliński 6', Zatwarnicki 32', Wichłacz 89'
Śląsk II: Wrąbel - Ostrowski (Badel) 46', Żytek, Łuczkiewicz, Repski, Kohut, Danielik, Przybylski, Bartkowiak, Matusik (Łuczak 46'), Idzik  
Miedź II: Smug - Wójcik, Woźniczka, Artjunin (Światły 34'), Chodyga (Ciunowicz 90'), L. Zieliński (Kuśnierz 79'), Wichłacz, Dyrda, Zatwarnicki(T. Wojciechowski 60'), K. Zieliński, Wasilewski (Chrzanowski 66')

puchar polski dzpn wrocław miedź II legnica śląsk II wrocław

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.