Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Rewitalizacja zespołu pałacowo-parkowego Marianny Orańskiej - nowe oferty kulturalne i edukacyjne

Pojadą w sobotę po Złotą Wstęgę Kaczawy

Pojadą w sobotę po Złotą Wstęgę Kaczawy
Fot. materiały prasowe

O Złotą Wstęgę Kaczawy będą walczyć w najbliższy weekend kolarze. W sobotę 4 czerwca na złotoryjskich drogi odbędzie się wyścig kolarski w kategorii masters, zaliczany do Pucharu Polski.

27. Ogólnopolski Wyścig Kolarski o Złotą Wstęgę Kaczawy to impreza promująca Pogórze Kaczawskie i Krainę Wygasłych Wulkanów, a także popularyzująca kolarstwo szosowe jako formę aktywnego spędzania czasu wolnego. To jeden z najstarszych wyścigów dla „mastersów” w Polsce. Rok temu, po reaktywacji zawodów po kilkuletniej przerwie, wzięła w nich udział blisko setka kolarzy, w tym jedna kobieta.

– Zawodnicy będą walczyć w 10 kategoriach wiekowych, od 20 do ponad 80 lat. Po raz drugi w wyścigu kaczawskim wystartują też kobiety. Dla trójki najlepszych zawodników w każdej kategorii wiekowej przygotowaliśmy upominki rzeczowe i dyplomy, a dla zwycięzców – premie pieniężne – mówi Zbigniew Gruszczyński, dyrektor Złotoryjskiego Ośrodka Kultury i Rekreacji, który organizuje wyścig.

Kolarze będą też walczyć o punkty do Pucharu Polski.

Trasa wyścigu, zaliczanego do serii „challenge górski”, będzie biegła ze Złotoryi do Pielgrzymki, następnie do Zagrodna i z powrotem do Złotoryi. Start honorowy planowany jest na godz. 15:45 na złotoryjskiej starówce, przy Baszcie Kowalskiej; start ostry – kwadrans później na ul. 3 Maja. Meta – również przy Baszcie Kowalskiej. Zawodnicy będą walczyli na rundach liczących 27 km. W zależności od kategorii wiekowej pokonają od jednej do czterech pętli, najlepszych czeka więc – razem z dojazdem do mety – prawie 120 km pedałowania.

W związku z organizacją wyścigu w najbliższą sobotę w godz. od 16 do 18:30 wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym w miejscowościach: Złotoryja, Jerzmanice Zdrój, Pielgrzymka, Wojcieszyn, Uniejowice, Zagrodno i Nowa Wieś Złotoryjska.

– Prosimy mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności na trasie przejazdu kolarzy. O zakończeniu wyścigu informował będzie samochód jadący na końcu z napisem „Koniec wyścigu” – dodaje Zbigniew Gruszczyński.

Biuro zawodów zostanie zlokalizowane w holu ZOKiR-u i będzie czynne w sobotę od godz. 12 do 15.

Złota Wstęga Kaczawy Złotoryja kolarze Puchar Polski

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.