Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Miedź w Centralnej Lidze Juniorów

Miedź w Centralnej Lidze Juniorów
Fot. miedzlegnica.eu

Piłkarze Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica wygrali baraże z Piastem Karnin, zapewniając sobie powrót do Centralnej Ligi Juniorów.

- Żeby być lepszym, trzeba grać z lepszymi i na wyższym poziomie – powiedział po wygranych barażach trener Marek Śledź, którego zespół juniorów starszych awansował do Centralnej Ligi Juniorów.

Można śmiało powiedzieć, że Miedź osiągnęła potrójny sukces. Najpierw wygrała LDJ, następnie awansowała do CLJ, a co najważniejsze pod sterami trenerów Marka Śledzia i Marcina Salamona w krótkim czasie powstała drużyna, która była w stanie tego dokonać – Daliśmy tym chłopcom namiastkę tego, co mogą w przyszłości osiągnąć. Naszym zadaniem jest szkolenie zawodników, którzy w przyszłości będą uzupełniać szeregi pierwszego zespołu. Dziś wiemy, że to możliwe i dajemy naszym zawodnikom jasny sygnał – dodał Marek Śledź.

Drużyna Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica pod wodzą trenerów Śledzia i Salamona przeszła gruntowną przebudowę. W trakcie czterech miesięcy pracy zmieniła się nie do poznania. W zespole zadebiutowali młodsi gracze z rocznika 1999, którzy podnieśli jakość gry. Tym samym mogli spróbować się na wyższym poziomie i ostatecznie, jak widać, dali radę. – To zasługa ciężkiej pracy, wielu treningów i naszego zaangażowania. Oczywiście nie było by tego sukcesu gdyby nie nasi trenerzy – mówił Kacper Stachowski pomocnik Miedzi Legnica.

Co do samego meczu, mieliśmy w nim powtórkę z minionego tygodnia. Miedź wygrała 6:0 mimo, że pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Dopiero po przerwie zaczęły padać gole. Sygnał do ataku dał kolegom Kacper Matwiejko, który w swoje 18. urodziny zdobył pierwszego gola. Była 46 minuta meczu. Następnie sześć minut później na 2:0 podwyższył Oskar Małecki.  Trzeci gol należał do Konrada Synowca, który po indywidualnej akcji nie dał szans bramkarzowi. Czwarta bramka należała do niezawodnego Roberta Myrty. Na 5:0 gola zdobył wprowadzony na boisko Mirosław Kaźmierczak. Ostatnie trafienie zapisał na swoje konto ponownie Myrta, który w dwumeczu z Piastem zdobył aż sześć bramek.

Miedź pewnie awansowała do CLJ w dwumeczu wygrywając 12:0. To znakomity prognostyk przed zbliżającym się sezonem w Centralnej Lidze Juniorów Starszych.

 

Miedź Legnica – Piast Karnin 6:0 (0:0)

Bramki: Matwiejko (46), Małecki (51), Synowiec (60), Myrta (63, 85), Kaźmierczak (68) 

Miedź: Malisz – Adamczyk, Małecki, Poręba, Pojasek, Trojniarz, Magdziak, Rusiecki, Synowiec, Matwiejko, Myrta. Grali także: Cichoń, Dworak, Kaźmierczak, Opaluch, Pojasek, Rebkowiec

Miedź Legnica LDJ Liga Dolnośląska Juniorów CLJ Centralna Liga Juniorów baraż Piast Karnin Marek Śledź Marcin Salamon

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.