Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Pierwsza liga nie dla Olimpii

Pierwsza liga nie dla Olimpii
Fot. Paweł Sasiela

Siatkarki Olimpii Jawor przegrały rewanżowe spotkanie z ECO AZS Uni Opole 0:3 i pożegnały się z szansami awansu na zaplecze ORLEN Ligi. Wciąż w grze pozostaje Polonia Świdnica.

Opolanki w żadnej z partii nie dały podopiecznym trenera Chrzanowskiego większych szans. Tym samym jaworzanki straciły teoretyczne szanse na wywalczenie na boisku awansu do pierwszej ligi. Praktycznie z promocją do wyższej ligi bywa w siatkówce różnie. Po ubiegłym sezonie na zapleczu ORLEN Ligi znalazł się m.in. MKS Kalisz, który w lidze uplasował się... za Olimpią. To dlatego, że do występów w wyższej klasie brakowało chętnych... 

Brak awansu stawia przyszłość seniorskiej siatkówki w wydaniu żeńskim w Jaworze pod dużym znakiem zapytania. Władze miasta zadeklarowały klubowi pomoc w przypadku wywalczenia przepustki do pierwszej ligi. Nie wiemy jak sytuacja wyglądać będzie w przypadku braku promocji. Przyznana niedawno dotacja z pewnością nie rozwiązuje trudnej sytuacji Olimpii.

Rywalizacja w drugiej półfinałowej parze wciąż się toczy. Po porażce przed tygodniem 0:3 w Częstochowie, tym razem Polonia Świdnica zrewanżowała się Częstochowiance wygrywając 3:1. Decydujące starcie odbędzie się jutro. W przypadku zwycięstwa świdniczanki, bez względu na wynik finałowych starć z ekipą ze stolicy województwa opolskiego, zapewnią sobie awans do dalszych gier o pierwszą ligę.

Klub ze Świdnicy apeluje do dyrektorów i nauczycieli świdnickich szkół, by w ramach lekcji wychowania fizycznego, godziny wychowawczej oraz wszystkich innych zajęć przybyli wraz z uczniami na decydujący pojedynek z Częstochowianką, który odbędzie się w poniedziałek o godz. 12.00 w Hali Sportowej OSiR Zawiszów - Świdnica. Dla uczniów ma to być prawdziwa lekcja wychowania poprzez sport. 

 

ECO AZS Uni Opole – Olimpia Jawor 3:0 (25:21; 25:18; 25:15)

ECO AZS Uni: Cabajewska, Zackiewicz, Rygalik, Kazaniecka, Gasidło, Cygan, Kuziak (L) oraz Pacholak (L), Witowska, Pfeifer, Głodzińska, Magdalena Woźniczka, Maria Woźniczka i Moczko; trener Patryk Fogel

Olimpia: Wądołkowska, Deptuch, Mackiewicz, Kulbida, Sochacka, Kołodziejczak, Kwolek (L) oraz Knop, Gul; trener Lesław Chrzanowski 

 

MKS Polonia Świdnica - KS AJD Częstochowa 3:1 (25:19; 25:16; 18:25; 25:10)

Olimpia Jawor ECO AZS Uni Opole druga liga play-off sezon 2016/2017

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.