Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

V Półmaraton Jeleniogórski już 1 maja

V Półmaraton Jeleniogórski już 1 maja
Fot. Materiał prasowy

Biegowa wiosna wkrótce rozkwitnie na dobre, a jeśli ktoś jeszcze nie zaplanował aktywnego spędzenia długiego majowego weekendu, to pierwszomajowa propozycja Półmaratonu Jeleniogórskiego jest w sam raz.

Będzie można się sprawdzić na atestowanej, trudnej, ale przepięknej i widokowej trasie półmaratonu oraz na trasie biegu na 10 km, bo przecież Jeleniogórska 10 od początku jest jednym z dwóch biegów tworzących tę imprezę.

W roku ubiegłym na starcie stanęło ponad 500 zawodniczek i zawodników, a słoneczna pogoda doskonale wpisała się w atmosferę biegu – było sportowo, radośnie i świątecznie.

IV edycja biegu była jednocześnie pierwszą z zupełnie nową trasą i nowym miejscem startu i mety. Imprezę zlokalizowano więc w Cieplicach, ze startem i metą na Placu Piastowskim. Uzdrowiskowy deptak wydaje się idealną areną sportowych zmagań i odbywa się tu coraz więcej imprez biegowych i kolarskich.

Ostatnie metry biegu, poprowadzone alejkami Parku Zdrojowego to już wisienka na torcie – biorąc pod uwagę to, co wcześniej czeka na trasie. Choć przewyższenia na powalają, to jednaj pierwsza połowa głównego dystansu cały czas wiedzie łagodnie w górę, potem również, a najtrudniejszy podbieg czeka w drugiej części biegu. Ostatnie kilometry to seria podbiegów i zbiegów, potem park i wreszcie brama prowadząca wprost do mety.

Bieg ponownie odbędzie się na jednej dużej pętli i dotyczy to obu dystansów. Jeśli pogoda dopisze, czekają nas ponownie kapitalne widoki na Karkonosze i kolejny bieg „ z widokiem na góry”.

Trasa jest wymagająca i urozmaicona, a przed startem warto zapoznać się z mapą i profilem trasy aby odpowiednio rozłożyć siły.

Pierwsze 5 km poprowadzi nas do Sobieszowa i poza granice Jeleniej Góry, potem przez Podgórzyn i brzegiem Zbiornika Sosnówka do Marczyc i Sosnówki. Potem jeszcze długie kilometry do Staniszowa i powrót do Jeleniej Góry. „Dziesiątka” wróci do mety już z Podgórzyna, wzdłuż brzegów Stawów Podgórzyńskich, przez Park Norweski i Park Zdrojowy.

Na trasie czekają oczywiście punkty odżywcze, a im bliżej uzdrowiska w Cieplicach – tym więcej kibiców i zachęt na spektakularny finisz.

Biuro zawodów czynne będzie na Placu Piastowskim już 30.04.2017 w godzinach 17:00-20:00. W dniu startu zapisy przyjmowane będą od godz. 8:00.

Start o 11:00. Zapisy on – line dostępne są cały czas na http://superbieg.pl

Warto pamiętać, że opłata startowa cały czas wynosi tylko 50 PLN, a wzrośnie do 70 PLN 10 dni przed dniem startu. W dniu biegu opłata startowa również wyniesie 70 PLN.

Każdorazowo organizatorzy doliczą też 10 PLN za numer startowy, który będzie można wykorzystać na dowolnym biegu wchodzącym w skład cyklu Runner's World Super Bieg. Półmaraton Jeleniogórski to jeden z trzech ulicznych biegów tego cyklu – obok II Półmaratonu Miękinia i II Półmaratonu Zdzieszowice. Potem, aż do końca sezonu na wszystkich chętnych czekają biegi górskie. Pierwszy z nich już 7 maja – II Półmaraton Górski Polanica – Zdrój.

Warto zapoznać się z pełnym kalendarzem RWSB 2017 – większość biegów odbywa się na Dolnym Śląsku, również w bezpośredniej bliskości Jeleniej Góry – w Szklarskiej Porębie czy Świeradowie – Zdroju oraz np. w Wałbrzychu.

W Jeleniej Górze czekają atrakcyjne pakiety startowe, pamiątkowe koszulki dla wszystkich, którzy w biegu zaliczanym do RWSB wystartują pierwszy raz, bezpłatne dyplomy drukowane w biurze zawodów, medale na mecie, posiłek po biegu, Miasteczko Zdrowia PGU z serią bezpłatnych zabiegów, tłumy kibiców i wspólne sportowe świętowanie. V Półmaraton Jeleniogórski już 1 maja!

V Półmaraton Jeleniogórski

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.