Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Rozpad Nowoczesnej w Legnicy

Rozpad Nowoczesnej w Legnicy
Konflikt z Elżbietą Stępień stał się przyczyną rozpadu legnickich struktur Nowoczesnej Ryszarda Petru. Fot. jawor24h.pl

Kilkunastu działaczy struktur partii Nowoczesna Ryszarda Petru w okręgu legnicko-jeleniogórskim opuszcza ugrupowanie. Przyczyną jest konflikt polityków z posłanką Elżbietą Stępień.

Partę opuściło wielu działaczy, którzy od początku tworzyli jej lokalne struktury, m.in. Tomasz Strojek (dotychczas sekretarz zarządu dolnośląskiego), Dawid Sołtys (wiceprzewodniczący koła legnickiego, członek rady regionu), Mariusz Kania (sekretarz koła legnickiego), Paweł Bonecki, Paweł Dybek czy Agnieszka Pacanowska-Cholewińska (członek komisji rewizyjnej na Dolnym Śląsku). Wśród osób odchodzących z Nowoczesnej są również Maciej Dajewski i Marcin Dudek.

- Dwa lata temu mnóstwo osób zaangażowało się w projekt Nowoczesnej, który miał ciekawą ofertę programową. Niestety, program to nie wszystko. Partie tworzą ludzie, różni ludzie... Od ponad roku w kole legnickim narastał konflikt części działaczy z poseł na Sejm RP Elżbietą Stępień. W ostatnich tygodniach miał on swoje apogeum. Mimo podjętych przez nas wielu prób na rozwiązanie sporu, włącznie z prośbą o zaangażowanie ze strony władz Nowoczesnej, zarówno tych regionalnych, jak i centralnych, nie przyniosły one skutku. Zabrakło z ich strony konkretnych działań. Cierpliwość jednak kończy się każdemu, skończyła się i nam. Chcieliśmy partnerskiego traktowania, a tego niestety zabrakło. Dla dwóch stron konfliktu, na tak małym terenie działania, nie ma miejsca w jednej partii. Mimo wszystko, życzymy Nowoczesnej powodzenia w przełamaniu duopolu Prawo i Sprawiedliwość - Platforma Obywatelska - czytamy w oficjalnym komunikacie przesłanym przez Mariusza Kanię, byłego już sekretarza koła legnickiego partii.

Ta sytuacja stawia pod wielkim znakiem zapytania przygotowania formacji do przyszłorocznych wyborów samorządowych w okręgu legnickim.

Nowoczesna Nowoczesna Ryszarda Petru Elżbieta Stępień Tomasz Strojek Dawid Sołtys Mariusz Kania Paweł Bonecki Paweł Dybek Agnieszka Pacanowska-Cholewińska

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.