Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Kałużny wystartował w Rally Albania

Kałużny wystartował w Rally Albania
Fot. KS Polkowice

3 czerwca rozpoczęła się 13-ta edycja międzynarodowych zawodów Rally Albania. Na malowniczych trasach w Albanii ściga się 160 zawodników z całej Europy.

Polskę reprezentuje zawodnik KS Metraco Polkowice - Sebastian Kałużny, którego wspiera Gmina Polkowice. W rywalizacji bierze udział około 120 motocykli oraz około 40 innych pojazdów z całej Europy. Przez osiem dni zawodnicy pokonają około 2000 km odcinków specjalnych.

Sebastian Kałużny jest jednym z czołowych motocyklistów w Europie. W roku 2014 podczas startu w Portugalii zawodnik polkowickiego klubu był trzeci w motocyklowej rundzie mistrzostw Baja TT Idanha-a-Nova. W rajdzie uczestniczyło wówczas 38 motocyklistów z całego świata. Kałużny był jedynym reprezentantem naszego kraju na tej imprezie. W klasyfikacji generalnej Sebastian uplasował się na drugim miejscu Rajdów Baja FIM Europa. To był niewątpliwie jeden z największych sukcesów Polaka w sportach motocyklowych.

Teraz Kałużny spróbuje swoich sił w Albanii. Zawody potrwają do 11 czerwca. 

KS Metraco Polkowice Sebastian Kałużny Gmina Polkowice Rally Albania

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.