Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Korwin-Mikke dziękuje Radzie Miejskiej w Jaworze za poparcie ul. kard. Wyszyńskiego

Korwin-Mikke dziękuje Radzie Miejskiej w Jaworze za poparcie ul. kard. Wyszyńskiego
Fot. jawor24h.pl

Europoseł Janusz Korwin-Mikke wystosował list do Rady Miejskiej w Jaworze, dziękując rajcom za poparcie kandydatury kard. Stefana Wyszyńskiego na patrona ulicy.

Zmiana nazwy dwóch ulic w Jaworze miała miejsce w związku z tzw. ustawą dekomunizacyjną z 1 kwietnia 2016 roku. W jej myśl nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej, w tym dróg, ulic, mostów i placów, nadawane przez jednostki samorządu terytorialnego nie mogą upamiętniać osób, organizacji, wydarzeń lub dat symbolizujących komunizm lub inny ustrój totalitarny, ani w inny sposób takiego ustroju propagować, choćby poprzez nazwy odwołujące się do osób, organizacji, wydarzeń lub dat symbolizujących represyjny, autorytarny i niesuwerenny system władzy w Polsce w latach 1944–1989.

Europoseł, a zarazem twórca uchwały lustracyjnej z 28 maja 1992 roku, w wyniku konsultacji społecznych zarządzonych 4 stycznia 2017 roku przez Burmistrza Miasta Jawora został zaproponowany na patrona jednej z dwóch ulic w Jaworze wskazanych do zmiany nazwy. 24 marca Korwin-Mikke listownie podziękował za nominację na patrona ulicy i poprosił Radę Miejską w Jaworze o poparcie innych kandydatur - Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Rotmistrza Witolda Pileckiego.

Kardynał Stefan Wyszyński swoją postawą uczył nas wszystkich jak mądrze i skutecznie walczyć z wrogiem narodu. Dzięki jego działaniom Polska zachowała swoją mentalną niezależność, co poskutkowało oderwaniem się od jarzma komunizmu. Bez wątpienia postać Kardynała zasługuje na upamiętnienie nie tylko w kręgach kościelnych - napisał Janusz Korwin-Mikke.

Działacze partii Wolność i sympatycy Pana Europosła z okręgu jaworskiego dołączają się do podziękowania Radzie Miejskiej w Jaworze za poparcie bohatera narodowego jakim jest Kardynał Stefan Wyszyński na patrona jednej z głównych ulic miasta Jawora.

 

Jawor Janusz Korwin-Mikke JKM Partia Wolność Korwin unioposeł europoseł Rada Miejska Rada Miejska w Jaworze ul. kard. Stefana Wyszyńskiego

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.