Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Prośba do Radnych w sprawie oświetlenia ul. Inżynierskiej

Prośba do Radnych w sprawie oświetlenia ul. Inżynierskiej
fot/ Paweł Sasiela

Zachęcam do przesyłania na podane poniżej adresy e-mail członków Rady Miejskiej - wstawiając odpowiednie imię i nazwisko - listu tej treści:


Szanowny Pan Radny/Szanowna Pani Radna

Imię Nazwisko

 

Piszę do Pana/Pani w sprawie wymiany oświetlenia ulicznego na ulicy Inżynierskiej. Jestem zdania, że nowe oświetlenie powinno cechować się wydajnością i być przyjazne środowisku naturalnemu. Można to osiągnąć poprzez instalację oświetlenia, które będzie unikało emisji tzw. zanieczyszczeń świetlnych.

Termin zanieczyszczenia świetlne oznacza rozsył światła w kierunku nieba. Jest to oczywiste marnotrawstwo energii elektrycznej, ponieważ część światła zamiast padać na ulicę i chodnik jest zupełnie niepotrzebnie wysyłana w niebo. Już sam argument ekonomiczny przemawia za zwróceniem uwagi na zanieczyszczenia świetlne.

Nadmierna emisja światła w kierunku nieba może mieć także negatywny wpływ na środowisko naturalne. Zanieczyszczenia świetlne mogą zaburzać lub utrudniać poprawny przebieg procesów naturalnych takich jak wędrówki ptaków czy tryb życia zwierząt nocnych. Nie można też wykluczyć wpływu zanieczyszczeń świetlnych na człowieka.

Uprzejmie proszę dopilnować, aby nowe oświetlenie na ulicy Inżynierskiej emitowało możliwie jak najmniej zanieczyszczeń świetlnych, czyli było wydajne oraz przyjazne środowisku naturalnemu. Będę bardzo wdzięczny/wdzięczna za okazanie zainteresowania tą sprawą.

Imię Nazwisko wysyłającego

 

Adresy e-mail Radnych wybranych z okręgu nr 1, czyli okręgu w którym głosowali mieszkańcy ulicy Inżynierskiej:

 

Klub Radnych Rafała Dudkiewicza:

Jerzy Władysław Skoczylas   jerzy.skoczylas@rada.wroc.pl

Jan Chmielewski   jan.chmielewski@rada.wroc.pl

Urszula Mrozowska   urszula.mrozowska@rada.wroc.pl

 

Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości:

Rafał Czepil   rafal.czepil@rada.wroc.pl

Jerzy Sznerch   jerzy.sznerch@rada.wroc.pl

Jerzy Józef Skoczylas   jerzy-jozef.skoczylas@rada.wroc.pl

 

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Jakub Malicki
Jakub Malicki 25 sierpnia 2017 o 10:00

Wysłanie tych 6 maili przy zastosowaniu niezawodnej metody "kopiuj-wklej" oraz "prześlij do kolejnego odbiorcy" zajęło mi tylko 7 minut :) W tytule dałem po prostu "Oświetlenie ulicy Inżynierskiej".

Lubię to! 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.