Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

2 mln zł dla PCKZiU w Jaworze! Rozpoczęli rok szkolny

2 mln zł dla PCKZiU w Jaworze! Rozpoczęli rok szkolny
Fot. Paweł Sasiela

W znakomitych nastrojach powitano nowy rok szkolny w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze.

Wracamy dzisiaj po pięknych, wakacyjnych dniach. Mam nadzieję, że wszyscy jesteśmy wypoczęci, radośni, ale przede wszystkim pełni energii i zapału, aby podjąć trud nauki przez te dziesięć miesięcy. Szczególnie gorąco chciałam powitać uczniów klas pierwszych. Uczniów wyjątkowych, uczniów branżowej szkoły pierwszego stopnia, która na skutek reformy oświaty zastępuje zasadniczą szkołę zawodową. Witam gorąco uczniów klas pierwszych technikum, którzy również są wyjątkowi, bo rozpoczynają naukę według nowej podstawy programowej kształcenia zawodowego - mówiła Lucyna Buczkowska, dyrektor PCKZiU.

Następnie przyszedł czas na dobre wieści ze Starostwa Powiatowego.

Cytując słowa Prymasa Wyszyńskiego, "sztuką jest umierać dla Ojczyzny, ale większą sztuką jest dobrze dla nie żyć". My chcemy, abyście dobrze dla niej żyli i dobrze się w naszej Ojczyźnie czuli. Dopóki będziemy mieli możliwość wspierania was, będziemy to robić. Dzisiaj też mam konkret. Od października będą podwyżki dla pracowników niepedagogicznych wszystkich placówek w powiecie jaworskim. Podwyżki rzędu 130 tys. zł rocznie. To wspólny projekt, który wypracowaliśmy wspólnie ze związkami zawodowymi. Proszę o gromkie brawa dla pana Jacka Wieczorka, bo on był jednym z liderów, zgłaszających te słuszne postulaty - mówił wicestarosta Arkadiusz Baranowski. - Na koniec mam kolejny konkret. W piątek dowiedzieliśmy się o wspólnym sukcesie. Mamy dwa miliony, które dostaliśmy z Unii Europejskiej dla PCKZiU w Jaworze! W projekcie uczestniczy PWSZ w Legnicy. Będziecie mogli uczestniczyć w praktykach zawodowych, ale także w zajęciach laboratoryjnych i praktykach w PWSZ. Praktyki będą płatne, a także będzie dziesięciomiesięczne stypendium dla najlepszych uczniów. Oprócz tego wyposażona zostanie pracownia logistyczna - dodawał Arkadiusz Baranowski.

Następnie nagrodę dla ucznia - Adriana Hopka, który społecznie zaprojektował nową stronę Powiatowego Zespołu Schronisk Młodzieżowych wręczył dyrektor placówki Krzysztof Kowalczyk.

PCKZiU Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nowy rok szkolny rok szkolny 2017/2018 Lucyna Buczkowska Starostwo Powiatowe Arkadiusz Baranowski praktyki zawodowe

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.