Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Legnica: Wiecha zawisła na hali serwisowej Kolei Dolnośląskich

Legnica: Wiecha zawisła na hali serwisowej Kolei Dolnośląskich
Fot. legnica24h.pl

Uroczystym zawieszeniem wiechy zakończył się kolejny etap budowy hali serwisowej Kolei Dolnośląskich, która powstaje w Legnicy przy ul. Pątnowskiej.

Obecnie przewoźnik serwisuje swoje pociągi w dzierżawionym obiekcie w Miłkowicach, ale już wkrótce całe zaplecze techniczne zostanie przeniesione do nowoczesnej hali w Legnicy. 

- W związku z rozwojem spółki, tego typu obiekty są potrzebne, aby utrzymać w należytym stanie tabor. Jest to nasza pierwsza inwestycja, ale nie ostatnia. W planie mamy kolejną halę, zlokalizowaną również na tej działce oraz budowę myjni do utrzymania czystości pociągów, ewentualnie też innych przewoźników – mówił Piotr Rachwalski, prezes zarządu Kolei Dolnośląskich.

Własne zaplecze serwisowe to dla spółki znaczne oszczędności. 

- Rocznie wykonujemy ponad 2 tysiące przeglądów. Dzięki budowie hali nasza spółka stanie się jeszcze bardziej samodzielna, a przewozy będą jeszcze bardziej opłacalne. Dzięki hali zaoszczędzimy ponad 20 mln złotych w perspektywie najbliższych 10 lat - zaznaczył Jerzy Michalak, członek zarządu województwa dolnośląskiego. 

- Cieszę się, że hala mogła powstać tutaj, gdzie bije serce Kolei Dolnośląskich - dodał J. Michalak.

Zaplecze serwisowe zostanie uruchomione w grudniu tego roku. Do użytku zostaną oddane 3 tory serwisowe. Na ponad 2 tysiącach metrów kwadratowych będą mogły odbywać się prace przy 4 pociągach jednocześnie. Dodatkowo powstanie 30 nowych miejsc pracy. 

Więcej zdjęć na stronie www.legnica24h.pl

hala serwisowa Kolej Dolnośląska Piotr Rachwalski Jerzy Michalak Legnica

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.