Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

(FOTO) Silne wiatry nad powiatem złotoryjskim

(FOTO) Silne wiatry nad powiatem złotoryjskim
Fot. Złotoryja 112

W dniu 5 października od godz. 18.00 w wyniku silnie wiejącego wiatru na terenie powiatu złotoryjskiego doszło do wielu zdarzeń spowodowanych wiatrołomami.

Łącznie do godz. 3.30 dnia 6 października jednostki straży pożarnej interweniowały przy ponad 41 zdarzeniach w tym:
zerwany dach z blachy, który uszkodził 2 samochody i sąsiedni budynek w Radziechowie,
- uszkodzone poszycie dachu w Prusicach,
wsparcia osób podłączonych w domach do respiratorów, które w wyniku problemów z energią elektryczną wymagały zasilania z agregatów prądotwórczych lub ewakuacji chorego do szpitala,
- 7 interwencji usuwania złamanych drzew lub konarów na drogi publiczne i linie energetyczne.
- Do sporych zniszczeń doszło również na cmentarzach w powiecie złotoryjskim min. w Złotoryi oraz Nowej Wsi Grodziskiej.

Działania ratownicze na terenie powiatu prowadziło jednocześnie 15 zastępów z obsadą ponad 60 strażaków z JRG PSP w Złotoryi oraz jednostek OSP. Spadające konary drzew uszkodziły również 1 samochód pożarniczy z jednostki OSP Wysocko.

Na szczęście pomimo wielu zdarzeń nie odnotowano osób poszkodowanych oraz wypadków wśród ratowników działania polegające na usuwaniu skutków silnego wiatru prowadzone są w dalszym ciągu.

tekst: Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Złotoryi
mł.bryg. mgr inż. Andrzej Śliwowski

Powiat Złotoryjski wichura silny wiatr

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.