Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Rewitalizacja zespołu pałacowo-parkowego Marianny Orańskiej - nowe oferty kulturalne i edukacyjne

Ważne jak kończą

Po bramce Arkadiusza Piecha i znakomitej paradzie przy rzucie karnym Jakuba Słowika wrocławianie zakończyli 2017 rok wygraną z Jagiellonią!

Wraz ze startem spotkania oba zespoły poszły na wymianę ciosów. W 3 minucie Arvydas Novikovas w groźnej sytuacji posłał piłkę obok bramki. Dwie minuty później niezłym strzałem, ale nad poprzeczką, z rzutu rożnego popisał się Michał Chrapek.

Śląsk prowadził grę i w 22 minucie powinien objąć prowadzenie. W polu karnym z obrońcami "Jagi" zabawili się Robak z Piechem, ale finalnie ten drugi trafił tylko w słupek. Białostoczanie odpowiedzieli błyskawicznie, ale strzał Karola Świderskiego skończył się jedynie rzutem rożnym.

W 31 minucie znakomitą okazję miał Novikovas, ale w sytuacji sam na sam przestrzelił. Z kolei sześć minut później uderzenie Piotra Celebana nieznacznie minęło bramkę. W 40 minucie idealnej okazji nie wykorzystał Piech, który będąc kilka metrów od bramki nie spodziewał się, że futbolówka trafi do niego i spudłował.

Wrocławianie dopięli swego w 53 minucie. W sytaucji sam na sam po podaniu Chrapka znalazł się Piech i pewnym strzałem umieścił piłkę w bramce gości. Trzy minuty później Stadion Wrocław znów wybuchł. Tym razem z niezadowolenia, bowiem arbiter wskazał na jedenasty metr w polu karnym WKS-u. Na wysokości zadania stanął jednak Jakub Słowik, który świetną interwencją powstrzymał uderzenie Świderskiego.

Obie drużyny miały jeszcze swoje okazje, ale nikt nie był już w stanie znaleźć drogi do bramki rywala. Śląsk kończy rok kalendarzowy zwycięstwem!

Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok 1:0 (0:0)

Bramka: Piech (53)

Żółte kartki: Vacek (59), Słowik (90+4), (90+5) - Cernych (19)

Sędziował: Daniel Stefański

Asystenci: Dawid Golis, Marek Arys

Sędziowie VAR: Tomasz Kwiatkowski, Marcin Boniek

Śląsk: Słowik - Pich, Celeban, Tarasovs, Pawelec, Riera, Chrapek (83. Łyszczarz), Vacek, Madej (88. Srnić), Piech, Robak; trener Jan Urban

Jagiellonia: Pawełek - Burliga, Mitrović, Runje, Guilherme (90. Wasiluk), Wlazło, Grzyb (74. Pospisil), Novikovas, Świderski (80. Tomasik), Cernych, Sekulski; trener Ireneusz Mamrot

LOTTO Ekstraklasa Śląsk Wrocław Arkadiusz Piech Jakub Słowik Jagiellonia Białystok sezon 2017/2018

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.