Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Rewitalizacja zespołu pałacowo-parkowego Marianny Orańskiej - nowe oferty kulturalne i edukacyjne

Runners World Super Bieg 2018 tylko w górach

 Runners World Super Bieg 2018 tylko w górach
Zdjęcie ilustracyjne

Trzeci sezon biegowego cyklu to tylko biegi górskie. 6 biegów, 6 górskich miejscowości, starty co miesiąc - od maja do października. Zawsze półmaraton i zawsze bieg na 10 km.

I jedna niespodzianka - 22.07.2018 organizatorzy zapraszają dodatkowo na naprawdę długie bieganie - kolejnej edycji RWSB w Bielawie towarzyszyć będzie bieg planowany na trasie ok. 50 km - Ultra Sowa.

Jest więc sporo zmian, ale dużo też zostanie po staremu - zawsze startujący będą mieli w ofercie dwa dystanse, zawsze znajdą coś w pakiecie startowym (im więcej startów, tym więcej upominków), zawsze ne mecie czekać będzie medal, a w biurze zawodów pamiątkowy dyplom. Znów jeden numer, wykupiony przy okazji pierwszego startu, posłuży zawodnikom przez cały cykl. Znów finał RWSB odbędzie się w Świeradowie - Zdroju, na alpejskim 4F Świeradów RUN. Tam również planowane są zmiany i dodatkowe atrakcje (również na trasie). Dzięki głosom biegaczy oddanym w kolejnym plebiscycie na najlepszy bieg alpejski w 2017 roku, finałowy bieg RWSB wkroczy w następny sezon z prestiżową kategorią "S" w ramach Dare2B Ligi Biegów Górskich. No i podstawowa rzecz się nie zmieni - od pierwszej edycji zbieramy punkty do klasyfikacji generalnej.

Sezon otworzymy więc w Polanicy - Zdroju 13 maja. 10 czerwca przebiegniemy, i to dosłownie, Góry Izerskie na trasie ze Szklarskiej Poręby do Świeradowa - Zdroju - bieg Interferie RUN zaprasza!

22 lipca RWSB wróci do Bielawy na Półmaraton Kalenica i pierwszą odsłonę Ultra Sowy po znanych i mniej znanych ścieżkach Gór Sowich.

Sierpień to czas na Beskid Śląski i kolejny Półmaraton Wiślański - 19.08.2018.

Wrzesień to Wałbrzych - tu biegowy górski debiut wypalił, czas więc na kontynuację. Pod Chełmiec zapraszamy 9 września.

Alpejski finał w Świeradowie odbędzie się 6 października w ramach 4F Świeradów RUN.

Tylko tyle i aż tyle. Zapowiada się sześć konkretnych górskich biegów w sprawdzonych miejscach i na pięknych trudnych trasach. Wszystkie górskie biegi RWSB w 2017 zaliczyły spory przyrost startujących, a debiuty również wypadły okazale. Cykl okrzepł i odnalazł się w górach na dobre. Wydaje się więc, że tam jest jego miejsce.

Zapisy ruszą niebawem. Szczegóły i informacje na odświeżonej i zmienionej stronie (http://superbieg.pl), na której można będzie również sprawdzić co słychać na innych biegach organizowanych przez ekipę RWSB - np. na kwietniowym Półmaratonie Jeleniogórskim. Tu będzie asfaltowo, ale górsko przede wszystkim - pod nogami i przed oczami. Warto zajrzeć również tam ;-)

Do zobaczenia na biegach cyklu Runner's World Super Bieg 2018!

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.