Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Lokalny PiS uderza w premiera?

Lokalny PiS uderza w premiera?
Fot. Paweł Sasiela

Zaskakujący artykuł pojawił się na profilu facebookowym Biuletynu wJaworze, współtworzonego przez część lokalnych działaczy oraz sympatyków Prawa i Sprawiedliwości.

Otóż na zakończenie roku, twórcy Biuletynu wJaworze wymierzyli prztyczek... stojącemu na czele rządu Zjednoczonej Prawicy Mateuszowi Morawieckiemu, Marszałkowi Seniorowi Kornelowi Morawieckiemu oraz ich sympatykom.

W ostatnim czasie kilku naszych lokalnych polityków i działaczy na własną rękę oraz za wszelką cenę próbowało się wypromować, robiąc sobie fotki z Premierem Mateuszem Morawieckim. Tymczasem 28 grudnia 2017 roku Kornel Morawiecki, ojciec Premiera, niespodziewanie oświadczył, że „te 7 tysięcy uchodźców na 40-milionowy kraj, na które zgodził się poprzedni rząd, nie powinno być problemem”. Wyświadczył tym samym niedźwiedzią przysługę synowi i… naszym lokalnym politykom - czytamy na profilu wJaworze.

Przypomnijmy, iż 8 grudnia prezydent Andrzej Duda oficjalnie desygnował na stanowisko premiera Mateusza Morawieckiego, powierzając mu misję stworzenia nowego rządu. Nowy premier zastąpił na stanowisku Beatę Szydło. Dziesięć dni później prezydent Duda na wniosek premiera Morawieckiego odwołał jaworzankę Elżbietę Witek z funkcji ministra. Witek została pierwszym członkiem rządu, który pożegnał się z pełnioną funkcją w nowym gabinecie.

Na zakończenie jeszcze raz zacytujmy twórców biuletynu wJaworze: "Zbliżają się wybory samorządowe i można się spodziewać wysypu różnego rodzaju dziwnych zachowań lokalnych polityków i politykierów". Nic dodać, nic ująć. Wszak już za kilka godzin wchodzimy w rok wyborczy.

premier Mateusz Morawiecki rząd nowy premier PiS Prawo i Sprawiedliwość wJaworze Biuletyn wJaworze Elżbieta Witek

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

czy to jest pis? czy przybudówka komuny?
czy to jest pis? czy przybudówka komuny? 1 stycznia o 23:35

Nie wierzę fejsbukowa witryna związana z lokalnym PIS-sem, drwi i wykpiwa z Premiera z PIS, oraz z wicestarosty z PIS. A wszystko pod bokiem byłej minister. No to co kandydaci w najbliższych wyborach na lokalnej PiS-owskiej liście... z SLD-PO, a może PZPR? Państwo Witek czy to jest prawdziwa twarz "waszego PIS-u? Jeżeli tak to żadnego głosu od mojej rodziny nie dostaniecie

Lubię to! 8
bez komentarza
bez komentarza 1 stycznia o 19:40

http://www.fronda.pl/a/prof-pawlowicz-odpowiada-morawieckie…

Lubię to! 0
pisowiec wrocław
pisowiec wrocław 1 stycznia o 16:26

Coś niebywałego!

Lubię to! 10
ktoś
ktoś 1 stycznia o 09:54

Dymisję też trzeba umieć przyjąć z klasą.

Lubię to! 14
Grzegorz
Grzegorz 1 stycznia o 02:32

Takie wpisy jak na tym profilu w jaworze szkodzą PiSowi całościowo jako formacji i całej zjednoczonej prawicy. Szczególnie, gdy publikują je osoby kojarzone z PiSem. Moim zdaniem dla takich osób nie powinno być na prawicy miejsca.

Lubię to! 14
pisowiec
pisowiecGrzegorz 1 stycznia o 03:26

Może i w partii jest opozycja wobec Morawieckiego, choć szczerze w to wątpię i sądzę że są to tylko jednostki, ale takie rzeczy nie powinny wychodzić na zewnątrz. Bo to szkodzi całemu obozowi Zjednoczonej Prawicy. Dlatego uważam takie działania jak tutaj opisane, za wysoce nieodpowiedzialne i niedojrzałe. Autorów tego materiału prasowego, o ile rzeczywiście są czlonkami partii, powinny spotkać moim zdaniem konsekwencje. Reprymenda powinna przyjść ze strony władz okręgowych.

Lubię to! 16
mam pytanko
mam pytanko 1 stycznia o 02:01

Co na to prezes legnickiej strefy?Zatrudniający jednego z autorów tego fejsowego periodyku?

Lubię to! 17
sprezyna
sprezynamam pytanko 1 stycznia o 02:18

Prosze przeczytac jeszcze raz tekst ale ze zrozumieniem. W tekscie jest mowa o Kornelu Morawieckim i o 7 tys.migrantow. Jeszcze jedna kwestia. Kiedy Kornel Morawiecki wypowiefzial sie o przyjeciu tych 7 tys.uchodzcow a kiedy odniosl sie do tego Pan Premier? Minelo chyba dwa dni?

Lubię to! 0
prostownik
prostowniksprezyna 1 stycznia o 02:23

I o premierze w telście też jest...

Lubię to! 8
dobra zmiana
dobra zmiana 1 stycznia o 01:45

Morawiecki ściągnął do Jawora Mercedesa, a była tak kwapiła się do przekazania tej informacji jaworzanom, że cały splendor przypisał sobie lokalny pełkowiec.

Lubię to! 18
Rambo Bambo
Rambo Bambo 1 stycznia o 00:40

To się premier ucieszy jak przeczyta... Widocznie wiedział dobrze co robi jak wyrzucal ministre z rządu... Koniec z nieudacznikami. Kolegów z KGHM też?

Lubię to! 19
Paweł
PawełRambo Bambo 1 stycznia o 01:16

Pomyśl a potem pisz.

Lubię to! 1
stop paprotnikom
stop paprotnikom 1 stycznia o 00:21

Oburzające.

Lubię to! 16
Sławek
Sławek 1 stycznia o 00:09

Panie premierze wszystkiego dobrego i powodzenia w Nowym Roku!

Lubię to! 18
Nie prorok
Nie prorok 31 grudnia 2017 o 23:49

Ciekawe co dalej... Już były występy gościnne na sesji paszowickiej Rady Gminy, nieudane zresztą... Może jakieś zebranie wiejskie w ostatnim akcie desperacji? Na salony nie zapraszają, to może chociaż lud powiatowy da się nabrać?

Lubię to! 17
Paweł
PawełNie prorok 1 stycznia o 01:25

Nie występy gościnne tylko interwencja PANI POSEŁ w sprawie likwidacji szkoły.Prosze pisać prawdę.

Lubię to! 0
do Paweł
do PawełPaweł 1 stycznia o 01:39

Z tego co pamiętam to wtedy była to jeszcze Pani Minister, więc pisz prawdę. Tylko pytanie, czy zadaniem minister z gabinetu politycznego premiera jest "interweniowanie" jak piszesz w sprawach likwidacji szkół? Czy te decyzje nie leżą w kompetencji rady gminy? Czy takie "interwencje" jak to nazywasz nie są czasem odbierane przez radnych jako próba nacisku? Czy władze samorządowe nie powinny być niezależne od władz centralnych?

Lubię to! 15
rodzic
rodzicPaweł 1 stycznia o 08:27

Radni nie dali się nabrać, ministra wyszła a raczej opuściła sesję baaaardzo niezadowolona podobno. A ile kasy przywiozła na utrzymanie szkoły?

Lubię to! 9
Paweł
PawełNie prorok 1 stycznia o 02:02

Ministem jest się z powołania czyli np dzisiaj powołana a za tydzień np odwołana.Poslem jest się z wyboru i tych głosów PANI POSEŁ otrzymała 22168 dlatego interwencja była zasadna, tym bardziej, że na prośbę rodziców.

Lubię to! 1
rodzic
rodzicPaweł 1 stycznia o 08:30

A reprezentuje też pani poseł tych blisko TYSIĄC mieszkańców, którzy podpisali się pod petycją o LIKWIDACJĘ szkoły? Ludzie nie chcą za to płacić, po prostu. A może interwencja ma drugie dno? Tak na gminie gadają

Lubię to! 9
zenek
zenek 31 grudnia 2017 o 23:38

O Ela straciłaś... szacunek!

Lubię to! 17
jaworzanin
jaworzanin 31 grudnia 2017 o 23:10

Panie premierze Jawor jest z Panem. Prosimy nie przejmować się grupą frustratów!

Lubię to! 20
Tak
Tak 31 grudnia 2017 o 22:51

Jestem pewien, że to celowe działanie odwetowe za utracone apanaze, wpływy i władzę . Po Nowym Roku pewnie krewni i znajomi królika wyleca z państwowych spółek i stąd kwik. Na pewno nie cały jaworski PiS podziela to zdanie, panie Premierze jesteśmy z Panem

Lubię to! 18
Paweł
PawełTak 1 stycznia o 01:35

TAK,TAK, najpierw pomyśl a potem pisz, robisz innym wode z mózgu.

Lubię to! 1
niestety
niestety 31 grudnia 2017 o 22:49

Pierwsi niezadowoleni zaczynają szkodzić Dobrej Zmianie...

Lubię to! 20
Biedroneczki są w kropeczki
Biedroneczki są w kropeczki 31 grudnia 2017 o 22:38

Caryca myśli, że jeszcze mości siedzeniem kanapę w rządowej limuzynie... A to tylko twarda ławka pod jaworska Biedrą

Lubię to! 18
Wojciech
Wojciech 31 grudnia 2017 o 22:31

Co im strzeliło do głowy?!

Lubię to! 9
Misiek
Misiek 31 grudnia 2017 o 22:16

Ale wstyd...

Lubię to! 16

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.