Nowa trasa pieszo-rowerowa w Jaworze?

Nowa trasa pieszo-rowerowa w Jaworze?
Fot. materiały prasowe JORS

Jaworski Obywatelski Ruch Samorządowy przedstawił koncepcję deptaku Drogi Nad Jawornikiem. Podczas lutowej sesji interpelację w tej sprawie złożył radny Grzegorz Olszewski.

Radny zaprezentował w trakcie obrad wizualizację drogi przygotowaną przez zespół autorski w składzie Rafał Sala i Tomasz Gaździcki. Jak podkreślał, deptak mógłby niebawem wyglądać w ten sposób nawet przy stosunkowo niezbyt dużych nakładach finansowych. Według propozycji JORS-u należałoby wyrównać nawierzchnię, zainstalować wygodne ławki, kosze na śmieci, lampy (najlepiej solarne, aby zaoszczędzić na kosztach położenia kabli elektrycznych), być może kwiatony. 

- To sprawiłoby, że ta droga stałaby się bardziej atrakcyjną. Deptak służyłby mieszkańcom idącym na Jawornik z osiedli z drugiej części miasta. Jest to też droga prowadząca do ścieżki rowerowej. Zainstalowanie lamp, ławek sprawiłoby, że byłoby to atrakcyjne miejsce spacerowe. Mieszkańcy czuliby się tam również bezpieczniej, gdyby byłaby to wyłącznie droga rowerowo-spacerowa. Tym bardziej, że niejako łączyłaby się z istniejącą ścieżką pieszo-rowerową - mówił radny Grzegorz Olszewski.

Pomysłodawcy zauważają, że wytyczenie ścieżki rowerowej idealnie wpisałoby się w charakter podkreślający walory turystyczne Jawora i Wąwozu Myśliborskiego, gdyż nowo wytyczona trasa rowerowa stanowiłaby naturalne przedłużenie ścieżki biegnącej w kierunku Myśliborza. 

Mamy nadzieję, że projekt stowarzyszenia zyska przychylność władz samorządowych i niebawem będziemy mogli wspólnie korzystać z nowego deptaku, rozkoszując się przy okazji walorami krajobrazowymi oraz okoliczną przyrodą. Na pewno tak urządzona ścieżka pieszo-rowerowa zachęci mieszkańców do aktywniejszego spędzania czasu na świeżym powietrzu - podkreślają przedstawiciele JORS-u.

deptak ścieżka pieszo-rowerowa ścieżka spacerowa JORS Jaworski Obywatelski Ruch Samorządowy Grzegorz Olszewski

Reklama