Sławy wspierają Impel

Sławy wspierają Impel

Joanna Kaczor, Katarzyna Skowrońska-Dolata, Carolina Costagrande, Anna Werblińska, Joanna Wołosz, Katarzyna Mroczkowska. Co łączy gwiazdy światowych parkietów? Wszystkie grały o najwyższe cele z Impelem, a teraz wsparły akcję Siła w zielonym.

Wrocławski klub walczy o zbudowanie budżetu na przyszły sezon. Właśnie dlatego zorganizowano akcję crowdfoundingową, dzięki której kibice będą mogli pomóc w ratowaniu dla stolicy Dolnego Śląska żeńskiej siatkówki na najwyższym poziomie. W ostatnich latach Impel sukcesami zapisał karty historii wrocławskiego sportu, zdobywając srebrne i brązowe medale mistrzostw Polski. W tym czasie klubowe barwy reprezentowało wiele gwiazd polskiej i światowej siatkówki. 

Teraz siatkarki, które we Wrocławiu stawiały pierwsze kroki na ligowych parkietach bądź odnosiły z Impelem wielkie sukcesy, wsparły akcję Siła w zielonym. Jedną z pierwszych, która wzięła udział w akcji była Joanna Wołosz. Kapitan włoskiej drużyny Imoco Volley Conegliano, z którą sięgnęła po mistrzostwo Włoch i brązowy medal Ligi Mistrzyń, niedługo po starcie akcji w mediach społecznościowych zaprezentowała certyfikat, który otrzymuje każdy kibic biorący w akcji udział.

Certyfikatem pochwaliła się także utytułowana reprezentantka Polski Anna Werblińska, która z Gwardią Wrocław osiągała sukcesy w siatkówce młodzieżowej, a także Agata Sawicka. Libero z Impelem związana była w latach 2014-2017, przyczyniając się do kolejnych osiągnięć klubu. 

Zielone ambasadorki

Akcja ma też swoje ambasadorki. Pierwszą została Natalia Murek. Przyjmująca w barwach wrocławskiej drużyny zadebiutowała w Lidze Siatkówki Kobiet i zapracowała na uznanie selekcjonera seniorskiej reprezentacji Polski. W ostatnim sezonie była jedną z kluczowych postaci drużyny Impelek. Kolejną ambasadorką została kapitan polskiej kadry narodowej Agnieszka Kąkolewska, związana z klubem ze stolicy Dolnego Śląska przez cztery lata, do sezonu 2016/2017. W ostatnim sezonie występowała w zespole Grot Budowlanych Łódź, sięgając po Superpuchar Polski, Puchar Polski oraz brązowy medal mistrzostw Polski.

Wśród ambasadorek nie mogło zabraknąć klubowej legendy - Katarzyny Mroczkowskiej. Wychowanka Olimpii Jawor przez niemal całą profesjonalną karierę związana była z wrocławskim klubem, z którym wywalczyła srebro mistrzostw Polski. Wsparcie okazała także Katarzyna Skowrońska-Dolata, mająca w swej kolekcji mistrzostwa Włoch, Turcji, Azerbejdżanu i Chin oraz brązowy medal mistrzostw Polski z Impelem. Jak poinformował klub, koszulka przekazana na akcję przez siatkarkę, została zakupiona w ciągu... 3 minut od wystawienia! Ostatnio ambasadorką akcji została Joanna Kaczor, wychowanka Gwardii i była kapitan Impelek, z którymi sięgnęła po srebrny i brązowy medal mistrzostw Polski.

Zagraniczne wsparcie

Jedną z nagród MVP, którą wywalczyła grając w Orlen Lidze, przeznaczyła na akcję gwiazda światowej siatkówki Carolina Costagrande, brązowa medalistka z Impelem w sezonie 2015/2016. Akcję wsparły też Dominika Sobolska, która w LSK debiutowała właśnie w Impelu, do którego trafiła z Belgii oraz Anna Grejman, w przeszłości także związana z wrocławską drużną. Z kolei dzięki pomocy Bartosza Kurka, jednej z gwiazd reprezentacji Polski, Klubowi Kibica Impel Wrocław udało się zebrać komplet podpisów na koszulce reprezentacji Polski, która zasiliła akcję.

Siła w zielonym wsparta została też przez przedstawicieli innych dyscyplin, choćby Macieja Zielińskiego, legendę polskiej koszykówki i Śląska Wrocław czy sportowców Rugby Wrocław.

Równolegle prowadzony jest #GreenChallenge, którego uczestnicy zamieszczają informację o prowadzonej akcji, robiąc sobie zdjęcie lub nagrywając video z motywem zieleni. Kibice wesprzeć klub mogą na platformie Fans4Club, pomagając zbudować podstawę budżetu na kolejny sezon.

Liga Siatkówki Kobiet LSK Impel Wrocław Siła w zielonym akcja crowdfoundingowa

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.