Rozpoczął się remont północnej jezdni A4

Rozpoczął się remont północnej jezdni A4

Umowa na „ Remont jezdni północnej autostrady A4 i dróg krajowych nr 5 i 35” została podpisana z wykonawcą.

29 maja wykonawca rozpoczął przeprowadzenie remontu od wybudowania nowej przewiązki (przejazdu awaryjnego), która pozwoli sprowadzić ruchu z jednej jezdni na drugą. Z ruchu wyłączone będą dwa pasy szybkie (w dwóch kierunkach) - na obrazku zaznaczono na niebiesko. Prace maja potrwać do 6 dni, a następnie rozpocznie się kolejny etap remontu, o którym GDDKiA niezwłocznie będzie informować.

Prace przy remoncie będą odbywać się etapami, a w jego zakres wchodzą:
- dwa odcinki autostrady w km: 153,841 – 155,850 (2,009 km) oraz 163,260 – 165,200 (1,940 km),
- północne łącznice węzła Wrocław Wschód,
- wszystkie łącznice węzła Bielany Wrocławskie,
- droga krajowa nr 5 na odcinku od granicy Wrocławia do A4,
- droga krajowa nr 35 na odcinku od A4 do Bielan Wrocławskich,
- usytuowanie barier linowych na części DK5,
- MOP Krajków Południe.

W zakres remontu wchodzi m.in: wymiana warstwy ścieralnej, wymiana warstwy wiążącej, lokalnie wymiana podbudowy, wymiana dylatacji na obiektach mostowych, wymiana elementów BRD, wymiana nawierzchni bitumicznej na MOP Krajków, odtworzenie oznakowania poziomego.

Przewidując, że w czasie remontu jezdni północnej autostrady A4 będą występowały utrudnienia GDDKiA prosi o zrozumienie i życzliwość ze strony kierowców oraz podróżnych. Przypominamy, że głównym celem inwestycji jest poprawa warunków jazdy, zapewnienie bezpieczeństwa użytkownikom autostrady, zapewnienie wysokiego komfortu dalekobieżnego ruchu drogowego, poprawa stanu nawierzchni.

Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów KOBYLARNIA S.A.
Wartość zamówienia oszacowano na 15.198.076,30 zł brutto.

remont A4 A4 DK5 DK35 GDDKiA

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Marek
Marek 29 maja 2018 o 20:43

Nareszcie! Brawo dobra zmiana!

Lubię to! 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.