(FILM) Czesi na świdnickim jarmarku

(FILM) Czesi na świdnickim jarmarku

W sobotę 9 czerwca z okazji Dni Świdnicy i Święta Dzika świdnicki rynek wypełniły liczne stoiska i atrakcje.

Dla publiczności przygotowano bogaty program, występy artystyczne, ciekawe konkursy, zabawy dla dzieci, dmuchańce, degustacje potraw i pokazy ptaków drapieżnych. Wśród wystawców pojawili się przedstawiciele z czeskiego Trutnova.

Tegoroczny jarmark można zaliczyć do udanych. Stoiska edukacyjne nadleśnictwa przyciągnęły tłumy. Kolejki ustawiały się również po sadzonki drzew oraz do degustacji gulaszu z dzika. Świdniczanie mieli też okazję zaznajomić się ze stoiskami gości z Czech, którzy przybyli na zaproszenie Urzędu Miasta w Świdnicy, by zaprezentować swoje wyroby i usługi.

Ciekawość wzbudzały pokazy wyrobu biżuterii ze szkła oraz niesamowite obrazy powstające z roztopionego pszczelego wosku, do namalowania których potrzebne jest… żelazko! Na czeskich stoiskach roiło się od rękodzieła: dzierganych na szydełku i robionych na drutach koszyczków, szklanych figur, zeszytów w drewnianych oprawach, kolorowych ozdób ze szkła i metalu. Nie zabrakło też czeskich kosmetyków ziołowych, a chętne Panie mogły liczyć na pielęgnacyjne porady oraz makijaż w wykonaniu wizażystki Edity z Trutnova.

Wizyta czeskich firm była możliwa dzięki projektowi „Miasta Trutnov i Świdnica razem dla biznesu”, którego celem jest pogłębianie współpracy obu miast z lokalnymi przedsiębiorcami.

- We wrześniu tego roku to firmy ze Świdnicy będą miały możliwość zaprezentowania się na jarmarku organizowanym przez naszego partnera, jakim jest miasto Trutnov – opowiada Szymon Chojnowski, zastępca prezydenta Świdnicy.

W ramach projektu „Miasta Trutnov i Świdnica razem dla biznesu” wspierana jest współpraca transgraniczna instytucji wpływających na jakość otoczenia biznesu. Działają już Punkty Konsultacyjne dla osób zainteresowanych założeniem i prowadzeniem firmy w Polsce lub Republice Czeskiej. W przygotowaniu są dwujęzyczne przewodniki dotyczące zakładania i prowadzenia biznesu w tych krajach.  

Dni Świdnicy Święto Dzika Trutnov Świdnica razem dla biznesu

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.