Dakarowcy na wałbrzyskiej Hałdzie!

Dakarowcy na wałbrzyskiej Hałdzie!

Uczestników prestiżowego Rajdu Dakar będzie można spotkać w najbliższy weekend (16-17 czerwca) na wałbrzyskiej Hałdzie „Wiesław”. Do walki o puchary w różnych kategoriach stanie ok. 150 zawodników i zawodniczek.

Organizatorem III i IV rundy Mistrzostw Polski oraz III i IV rundy Pucharu Polski Enduro jest nowo powstałe Stowarzyszenie Motochełmiec Wałbrzych, na czele którego stanął Stanisław Radwański – znany zawodnik, mechanik, organizator imprez ennduro i cross counrty, a także uczestnik Rajdu Dakar. 

- W obliczu pewnych perturbacji związanych z motorsportem w Wałbrzychu, podjęliśmy wyzwanie ratowania imprez na Hałdzie „Wiesław”. Był do z jednej strony odruch spontaniczny, ale z drugiej także powrót do tego, co wraz z grupą entuzjastów zapoczątkowałem w Wałbrzychu ok. 15 lat temu. Dziękuję za wsparcie Prezydentowi Miasta Wałbrzycha, Nadleśnictwu Wałbrzych oraz wielu osobom  i firmom, które uwierzyły, że to wszystko ma sens - mówi Stanisław Radwański, prezes Stowarzyszenia Motochełmiec Wałbrzych, który jako pierwszy sprowadził motocykle i quady na pokopalniany nasyp u podnóża góry Chełmiec, a także budował tę trasę w konfiguracji do motorsportu.

Trzeba podkreślić, że Hałda „Wiesław” w Wałbrzychu to miejsce, które od lat słynie w kraju z kultowej trasy. Wyjątkowa konfiguracja tego nasypu daje możliwość organizowania jednocześnie zawodów o różnym stopniu trudności. Zatem do walki w w III i IV rundzie Mistrzostw Polski oraz  III i IV rundzie Pucharu Polski Enduro stają obok siebie profesjonaliści i amatorzy, zarówno na motocyklach jak i quadach. Zawody rozgrywane będą z podziałem na klasy.

Enduro na Hałdzie rusza w sobotę, 15 czerwca 2018 i potrwa dwa dni. Start pierwszej części rajdu zaplanowano w sobotę o godz. 11:00. Drugi etap, rozgrywany w niedzielę, rozpocznie się już o godz. 8:30. Finał zaplanowany jest ok. godz. 16:00. 

Bazą zawodów będzie Stadion Sportowy "Victoria" w wałbrzyskiej dzielnicy Sobięcin (ul. Sportowa 10). To tam usytuowane będą biuro rajdu oraz stanowiska serwisowe zawodników, czyli tzw. paddock. Stamtąd uczestnicy wyruszać będą na zapętloną trasę liczącą ok. 25 km wraz z próbami. Podczas każdej z rund, w zależności od klasy, do pokonania będzie odpowiednio od 2 do 5 pętli. Najkrótszą trasę przygotowano dla klasy Junior 85, w której zgrupowani są zawodnicy, którzy ukończyli 12 lat i startują motocyklami o pojemności silnika do 85 ccm. Najdłuższą pokonają z kolei motocykliści z klas E1, E2/E3, Junior oraz Masters. Zawodnicy na quadach, klasyfikowani w ATV Open  pierwszego dnia przejadą 4, a drugiego 3 pętle.

Dodatkową atrakcją dla publiczności, usytuowaną na stadionie na Sobięcinie, będzie wystawa repliki Stara 266, którym Rajd Dakar w 1988 roku pokonywał Jerzy Mazur – utytułowany zawodnik i założyciel Muzeum Górnictwa i Sportów Motorowych w Wałbrzychu. 

- Pogoda na weekend zapowiada się wręcz upalna, zatem liczymy na dobrą frekwencję zawodników i publiczności. Wstęp na stadion i Hałdę będzie oczywiście bezpłatny, dlatego tym bardziej zapraszamy.  Jako organizatorzy, gwarantujemy wymagającą trasę dla uczestników i widowiskową dla publiczności  – zapewnia Stanisław Radwański, prezes Stowarzyszenia Motochełmiec Wałbrzych i uczestnik prestiżowego Rajdu Dakar

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.