X Legnickie Prezentacje Edukacyjne


Dożynki Gminy Chojnów – Rokitki 2018

Dożynki Gminy Chojnów – Rokitki 2018

Znamy coraz więcej szczegółów dotyczących tegorocznych Dożynek w Gminie Chojnów. Ci, którzy pamiętają ubiegłoroczny niezwykle udany koncert grupy AfterParty w Witkowie i tym razem nie poczują się zawiedzeni.

Mieszkańcy największej gminy Powiatu Legnickiego będą bowiem bawić się przy dźwiękach zespołu „BOYS” - legendy polskiej muzyki rozrywkowej. Co jeszcze czeka nas podczas święta plonów Gminy Chojnów?

Dożynki to tradycyjne święto rolnicze, odbywające się po zakończeniu żniw. Huczne zabawy na przełomie sierpnia i września przez setki lat wpisały się w rytm życia polskiej wsi. Czy dożynki to impreza skierowana wyłącznie do rolników i mieszkańców wsi? Zdecydowanie nie! Tego, że wieś jest niezwykle gościnna, a repertuar tego typu wydarzeń może zainteresować nawet zatwardziałych mieszczuchów, dowodzi zainteresowanie, z jakim co roku spotykają się Dożynki Gminy Chojnów.

- Zapraszam państwa do wspólnej zabawy podczas tegorocznych dożynek gminnych. Zakończenie żniw to bardzo ważne święto całej naszej społeczności i chcemy dzielić się z państwem naszą radością. Gmina Chojnów i jej mieszkańcy zapraszają, aby wspólnie cieszyć się latem przy doskonałej muzyce – mówi Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz.

Tegoroczna zabawa organizowana jest w Rokitkach, a muzyka, którą będziemy mogli usłyszeć to z pewnością pierwsza liga muzyki rozrywkowej. Gwiazdą Dożynek Gminnych w Rokitkach będzie grupa BOYS – autorzy niezliczonej liczby przebojów, takich jak „Wolność” czy „Jesteś Szalona”. Występują na scenie nieprzerwanie od 1991 roku, a w tym czasie ich płyty 6-krotnie okryły się platyną i 2-krotnie złotem, czyniąc BOYSÓW najbardziej cenionym zespołem nurtu Disco Polo.

Świętowanie rozpocznie się 2 września tuż przed południem. Zanim na scenie pojawi się gwiazda, czeka nas mnóstwo innych, nie mniej ciekawych atrakcji. Program imprezy jest bardzo bogaty. W Rokitkach czekać na nas będą lokalne specjały, loteria fantowa, stragany z rękodziełem oraz strefa dla najmłodszych, czyli dmuchane zamki i animatorzy zabaw.

W trakcie oficjalnego rozpoczęcia, które zacznie się o godzinie 13:00, będziemy mogli zobaczyć korowód wieńców dożynkowych. Te misternie wykonane ozdoby są wykonane z darów natury. Tradycja i technika ich tworzenia przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. Każde z sołectw gminy zaprezentuje swój wieniec, a spośród nich zostanie wybrany ten najładniejszy. Zwycięskie sołectwo poznamy jeszcze w trakcie trwania dożynek. Przemarszowi delegacji wieńcowych wtórować będzie koncert orkiestry dętej.

Miłośników folkloru poza stoiskami rękodzielników i wieńcami dożynkowymi z pewnością zainteresują występy zespołów ludowych. Na scenie będziemy mogli tego dnia zobaczyć i usłyszeć „Kalinki” z Rokitek, „Goliszowian” z Goliszowa oraz „Przyjaciółki” z Niedźwiedzic. Te grupy już nieraz udowodniły, że żywiołowością występów mogą konkurować z każdą gwiazdą wieczoru. Spodziewajmy się więc, że i tym razem dadzą z siebie wszystko i zgromadzą wierną publiczność.

Dożynki Gminne w Rokitkach to prawdziwa muzyczna różnorodność. Poza orkiestrą dętą, folkiem, muzyką taneczną usłyszeć będziemy mogli także muzykę disco rodem z lat 70. Zespół BABLON to zaproszona przez organizatorów grupa grająca covery Boney M. Obecnie zespół występuje w międzynarodowym składzie - muzycy pochodzą z Kamerunu, Republiki Konga i oczywiście z Polski. „Rivers Of Babylon”, „Rasputin” czy „Daddy Cool” to tylko część utworów, które na stałe weszły do kanonu muzyki dyskotekowej. Z pewnością nie zabraknie ich w trakcie koncertu na który składać się będą największe przeboje Boney M.

W programie znalazło się także miejsce na niecodzienne sportowe show. Pokaz Timbersports w wykonaniu mistrzów Polski tej dyscypliny, w tym mieszkańca Rokitek Krzysztofa „Słonia” Majweskiego, z pewnością będzie bardzo widowiskowy. Timbersports to międzynarodowa seria zawodów w cięciu i rąbaniu drewna z użyciem pilarki łańcuchowej, siekiery i piły ręcznej. Wszystko w jak najkrótszym czasie i z jak największą precyzją. Przecięcie ogromnego pnia drzewa wymaga szybkości i niezwykłej siły, a tej z pewnością nie zabraknie żadnemu z zawodników. Czy ich źródłem stanie się słynny mikroklimat panujący w Rokitkach, czy może specjały serwowane przez tamtejsze gospodynie? Przekonać o tym będzie można się samemu już 2 września podczas Dożynek Gminy Chojnów!

dożynki dożynki gminne Dożynki Gminy Chojnów święto plonów festiwal plonów Rokitki

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.