X Legnickie Prezentacje Edukacyjne


Historyczne mistrzostwa Europy w łucznictwie coraz bliżej

Historyczne mistrzostwa Europy w łucznictwie coraz bliżej

Już od 27 sierpnia w Legnicy o medale powalczą najlepsi łucznicy na Starym Kontynencie. Po raz pierwszy w historii polskie miasto będzie gospodarzem mistrzostw Europy w łucznictwie tarczowym.

332 zawodników i zawodniczek z 43 państw przyjedzie do Legnicy rywalizować o medale w dwóch kategoriach – łuku klasycznym (kobiety i mężczyźni) oraz łuku bloczkowym (kobiety i mężczyźni). Oprócz zawodów indywidualnych rozegrane zostaną także dwie konkurencje zespołowe – mikst (2 osoby z danego kraju w tej samej kategorii) oraz rywalizacja 3-osobowych drużyn (3 osoby z danego kraju w tej samej kategorii).

Do Legnicy przyjadą największe postacie łucznictwa. W łuku klasycznym o medale będą walczyć najwyżej notowani z Europejczyków w światowym rankingu Holendrzy Steve Wijler (3. pozycja) i Sjef Van Den Berg (9.), Włoch Mauro Nespoli (4.) oraz Turek Mete Gazoz (7.). Wszyscy zajmują miejsca w czołowej „10” światowych list.

W rywalizacji kobiet wezmą udział dwie najwyżej klasyfikowane Europejki – Rosjanka Ksenia Perova (2. pozycja) oraz Niemka Lisa Unruh (4.). Ta ostatnia, podobnie jak Francuz Jean-Charles Valladont, podczas igrzysk olimpijskich w Rio zdobyła srebrny medal.

Gwiazd nie zabraknie również w łuku bloczkowym. Wśród zgłoszonych zawodników są już lider światowego rankingu Duńczyk Stephan Hansen (triumfator The World Games 2017 we Wrocławiu) oraz wicelider Mike Schloesser z Holandii. Występ zapowiedział też czwarty na świecie Francuz Sebastien Peineau. Najwyżej notowaną z kobiet, które znalazły się na liście uczestniczek, jest Francuzka Sophie Dodemont (6. miejsce).

Reprezentacja Polski na mistrzostwa Europy w Legnicy liczy 12 członków – po 3 kobiety i 3 mężczyzn w łuku klasycznym oraz bloczkowym. Wystąpią:
 

Kacper Sierakowski (łuk klasyczny, Marymont Warszawa) – zdobywca 3. miejsca na 1 rundzie Pucharu Europy w 2017 roku oraz 2. miejsca na Mistrzostwach Świata Juniorów w 2013 roku w Chinach.

Profil: https://worldarchery.org/athlete/9028/kacper-sierakowski
 

Natalia Leśniak (łuk klasyczny, Łucznik Żywiec) – zdobywczyni brązowego medalu w drużynie na Mistrzostwach Świata w łucznictwie halowym w 2014 roku we Francji oraz wielu medali na Europejskich zawodach łuczniczych.

Profil: https://worldarchery.org/athlete/7706/natalia-lesniak
 

Sylwia Zyzańska (łuk klasyczny, Łucznik Żywiec) – najmłodsza z naszych reprezentantek, zdobywczyni brązowego medalu w drużynie na Mistrzostwach Świata w łucznictwie halowym w 2014 roku we Francji, złotego medalu II rundy Pucharu Europy Juniorów w Chorwacji w 2017 roku oraz wielu medali na Europejskich zawodach łuczniczych.

Profil: https://worldarchery.org/athlete/13111/sylwia-zyzanska
 

Joanna Rząsa (łuk klasyczny, Łucznik Żywiec) – brązowy medal Mistrzostw Świata w łucznictwie terenowym w Irlandii w 2016 roku.

Profil: https://worldarchery.org/athlete/8779/joanna-rzasa
 

Katarzyna Szałańska (łuk bloczkowy, Strzelec Legnica) – zdobywczyni Pucharu Europy w 2013 roku we Francji.

Profil: https://worldarchery.org/athlete/7619/katarzyna-szalanska

Pozostali reprezentanci:
 

Paweł Marzec (łuk klasyczny, Talent Wrocław)

https://worldarchery.org/athlete/11310/pawel-marzec


Mateusz Ogrodowczyk (łuk klasyczny, AZS Poznań)

https://worldarchery.org/athlete/3526/mateusz-ogrodowczyk


Krzysztof Gorczyca (łuk bloczkowy, Strzelec Legnica)

https://worldarchery.org/athlete/13095/krzysztof-gorczyca


Łukasz Przybylski (łuk bloczkowy, A3D Toszek)

https://worldarchery.org/athlete/15881/lukasz-przybylski


Filip Szeląg (łuk bloczkowy, A3D Toszek)

https://worldarchery.org/athlete/17886/filip-szelag


Anna Stanieczek (łuk bloczkowy, Orlik Goleszów)

https://worldarchery.org/athlete/5862/anna-stanieczek


Renata Leśniak (łuk bloczkowy, GOKiS Dobczyce)

https://worldarchery.org/athlete/5862/anna-stanieczek

 

Zapraszamy do śledzenia zmagań naszych reprezentantów, liczymy na dobre wyniki w konkurencjach indywidualnych jak i zespołowych.

Mistrzostwa są także kwalifikacją do Igrzysk Europejskich, które odbędą się w Mińsku w 2019 oraz Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2020 roku.

Głównym wydarzeniem będą finały Mistrzostw, które odbędą się 1 września w historycznym Rynku w Legnicy w dwóch blokach:

10:00 – 13:00 – finały łuków bloczkowych

14:30 – 17:00 – finały łuków klasycznych (olimpijskich)

 

Sesja popołudniowa będzie transmitowana na żywo przez TVP Sport.

Rangę imprezy podnosi też fakt, iż 26 sierpnia w Legnicy odbędzie się Kongres Sprawozdawczo-Wyborczy Europejskiej Federacji Łuczniczej.

łucznictwo Mistrzostwa Europy Mistrzostwa Europy w łucznictwie łucznictwo tarczowe łuk klasyczny łuk bloczkowy

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.