Kim są ci złodzieje, czyli PiSowi się wymknęło

Kim są ci złodzieje, czyli PiSowi się wymknęło
Cóż za dobrodzieje...

Prawo i Sprawiedliwość postanowiło odpowiedzieć na akcję plakatową („PiS wziął miliony…) i rozwiesić własne plakaty. Chwali się na nich, że zabiera złodziejom i daje dzieciom.

Któżby śmiał krytykować takiego dobrodzieja, co to złym zabiera i biednym dzieciom daje? Pijarowi macherzy z PiS doskonale zdają sobie sprawę, że mało kto chce wyjść na osobnika bez serca. Dlatego śladem Niemców, którzy oblegając Głogów przywiązali dzieci do machin oblężniczych - PiS użył dzieci jako tarczy chroniącej przed krytyką.

Zastanawiające jednak, o jakich złodziei chodzi. Czy PiS doprowadziło do skazania  i licytacji majątków jakiś aferzystów? O ile mi wiadomo, to nie.

A może chodzi po prostu o takich zwykłych złodziei? Takich których się sądzi na podstawie 278 artykułu Kodeksu Karnego? Też nie. Im dalej grozi kara do 5 lat więzienia, a nie konfiskata mienia. Rząd PiS nic tu nie zmieniał. Kim więc są owi złodzieje, którym Prawo i Sprawiedliwość zabiera te miliony?

Jedyni ludzie, którym rząd PiS zabrał miliony, jeśli nie miliardy złotych są Polacy płacący podatki!

Obecna ekipa już na początku swoich rządów wprowadziła podatek bankowy. No bo wiadomo: za bankami nikt specjalnie nie przepada, więc mało kto protestował. A nad tym, że banki koszt podatku przerzucą na klientów, to mało kto się wtedy zastanawiał.

Składkę na ZUS podniesiono o 5%, a składkę zdrowotną o 3%. Podniesiono też akcyzę na używane samochody, co z jednej strony uderza w rodziny niezamożne, bo to one głównie kupują używane samochody, a z drugiej jest na rękę koncernom gdyż „wymusza” na klientach kupowanie nowych drogich modeli.

Już o tej obiecanej obniżce podniesionego przez Platformę VATu szkoda wspominać. PiS było ową podwyżką święcie oburzone i podkreślało, że nie można tak podatków podnosić. Oburzenie trwało do momentu przejęcia władzy, kiedy to PiS jak gdyby nigdy nic utrzymało podwyżkę podatku. Podniesiony podatek VAT ze skandalicznego stał się nagle całkiem w porządku.

Jakby tego było mało, PiS planuje kolejne podwyżki podatków. W końcu trzeba tym złodziejom zabrać te ich miliony, prawda?

Skoro żadnym prawdziwym złodziejom nic PiS nie zabrał, a jedni ludzie którym zabiera pieniądze są zwyczajni Polacy… z tego wynika, że zdaniem PiS to normalni Polacy są tymi złodziejami!

Głęboko skrywane poglądy wychodzą na jaw najczęściej właśnie przez przypadek. Przykro to słyszeć, ale dobrze że ten tok myślenia się ujawnił. Przynajmniej wiemy, co rządzący sądzą o rządzonych.

A może to było tylko takie chlapnięcie, coś jak Petru o sześciu królach?

Otóż nie. O tym, że PiS traktuje Polaków jak chwilowo jeszcze nie przyłapanych złodziei świadczy wiele poszlak. Pomysł, aby karać przedsiębiorców za… korzystanie z ulg podatkowych(!) świadczy wprost, że dla biurokratów Dobrej Zmiany (pisokratów) podatnika trzeba traktować jak przestępcę w każdym wypadku. Zarówno gdy mataczy, i zarówno gdy postępuje zgodnie z prawem. Złodziejem jest po prostu z definicji.

Podobnie sprawa ma się z nowoutworzoną Krajową Administracją Skarbową. O ile sam pomysł połączenia trzech urzędów (podatkowy, skarbowy i celny) w jeden nie musi być zły, o tyle plany wyposażenia nowego super-urzędu w możliwość inwigilowania Polaków (w myśleniu pisokratów: złodziei, którym trzeba odebrać miliony) są dość niepokojące. A gdy dodamy jeszcze do tego marzenia premiera o zastąpieniu gotówki obrotem bezgotówkowym, bo ten można przy pomocy banków łatwej kontrolować…

Jak się uważa naród za bandę złodziei, to nic dziwnego że ma się ochotę ten naród inwigilować. No, w końcu na złodzieja trzeba uważać.

Tak więc drodzy Polacy (jeśli czyta to jakiś pisokrata, niech łaskawie wstawi „złodzieje” zamiast „Polacy”, aby to zdanie było dla niego zrozumiałe) sfinansowaliście rozdawnictwo socjalne i dzięki wam PiS chodzi teraz w chwale przyjaciela biednych dzieci. A teraz się dowiadujecie, że zdaniem tego rządu jesteście złodziejami. I tak zdaje się uważać partia, która tyle mówiła o godności Polaków…

Zjednoczona Prawica Kaczyński Morawiecki antypolonizm populizm fiskalizm

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Łukasz Słonina
Łukasz Słonina 29 sierpnia 2018 o 10:11

Może ci złodzieje to firmy które, wyłudzały vat. Jeśli chodzi o ukrócenie tego procederu to to akurat się pisiorom udało.

Lubię to! 5
Gosia
GosiaŁukasz Słonina 29 sierpnia 2018 o 15:55

Ponownie stwierdzam nie było nagłego skoku w dochodach z tytułu VAT w latach 2015-2017. Wzrost przychodu wynosi koło 18 miliardów i ja nie widzę tajemniczego uszczelnienia na 30 miliardów. Wzrost ten można wyjaśnić wzrostem PKB i wzrostem inflacji. Dane w załaczniku https://www.facebook.com/photo.php?fbid=589354928099428&set=a.125738714461054.1073741827.100010747780373&type=3

Lubię to! 1
Anna
Anna 29 sierpnia 2018 o 06:47

Prawda.

Lubię to! 4
Nameless
Nameless 28 sierpnia 2018 o 09:57

Kto zatrudnia takich *** i chrzci ich "dziennikarzami"... Nie żebym był za PiSem czy PO, *** i jedno i drugie, ale żaden dziennikarz nie powinien tak sączyć swoją opinią i prywatnym zdaniem! Ani tymbardziej moralizować czytelników. Żenada.

Lubię to! 2
polonista
polonistaNameless 28 sierpnia 2018 o 22:45

A słyszałeś o gatunkach zwanych publicystyką? Najpierw się doucz, a później wypowiadaj.

Lubię to! 12
Withname
WithnameNameless 29 sierpnia 2018 o 11:47

Uwielbiam ludzi którzy rzucają przekleństwami i później mówią, że coś jest żenujące. Oczywiście pomijając fakt niedouczenia o gatunkach dziennikarskich, jesteś Januszu Typowym Cebulakiem.

Lubię to! 6
Wiesiek
Wiesiek 27 sierpnia 2018 o 22:51

Mocne

Lubię to! 9

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.