X Legnickie Prezentacje Edukacyjne


Szykują stadion na wielkie wydarzenie

Szykują stadion na wielkie wydarzenie

Na Stadionie Wrocław trwają wielkie przygotowania do wtorkowego meczu Polska – Irlandia. Będzie biało-czerwono i uroczyście, a przede wszystkim bezpiecznie. Pełną gotowość zgłasza ok. 700 ochroniarzy i pracowników obsługi.

Już w sobotę do Wrocławia przyjeżdża piłkarska reprezentacja Polski. Biało-czerwoni we wtorek zagrają towarzysko z Irlandią pod wodzą nowego selekcjonera. Dla trenera Jerzego Brzęczka będzie to wielki debiut przed polską publicznością.

Na pewno celem podstawowym jest walka o korzystny wynik i zwycięstwo. Nigdy nie będziemy zakładać, że nie mamy szans – zapowiedział selekcjoner.

Wielkie przygotowania trwają w drużynie biało-czerwonych, nie mniejsze od środy dzieją się na Stadionie Wrocław. Ma być biało-czerwono, uroczyście, a przede wszystkim bezpiecznie. Porządku na obiekcie – zarówno w strefach zewnętrznych, wewnętrznych, jak i w strefie VIP – będzie pilnowało ok. 700 ochroniarzy i stewardów. Służby informacyjne wskażą kibicom drogę i będą zarządzały ruchem. Obsługa stadionu zadba również o czystość obiektu.

Na bramach wejściowych, przy wejściach na trybuny, na ścianach, kolumnach i szybach oddzielających murawę od trybun pojawiają się biało-czerwone oznakowania i banery „Łączy nas piłka". Oznakowaniem ekranów pod koroną stadionu zajmuje się trójka alpinistów przemysłowych. Mecz we Wrocławiu ma być wielkim świętem dla kibiców z całego Dolnego Śląska, którzy w spokoju będą cieszyć się piłkarskim widowiskiem.

Zapewnienie bezpieczeństwa, komfortu oglądania i swobody poruszania się na takich imprezach to nie lada wyzwanie. Pracownicy obsługi muszą być wykwalifikowani i przeszkoleni, a działania skoordynowane w różnych strefach przez te same osoby. Mogliśmy się o tym przekonać chociażby podczas ostatniego Tour de Pologne – największego kolarskiego wyścigu w Polsce. Bezpieczeństwa i porządku na tym wielkim wydarzeniu sportowym, już po raz siódmy z rzędu, pilnowali pracownicy wrocławskiej Grupy Impel, którzy doskonale wiedzą, na czym polega obsługa imprez masowych.

Często przy takiej okazji organizator gości ważne osoby. Na przykład na Tour de Pologne był premier Morawiecki, co wymusza współpracę z Służbą Ochrony Państwa, policją i działaniami ochrony VIP w tłumie – mówi Janusz Pniak, dyrektor oddziału ds. bezpieczeństwa Impel Facility Services. - Organizacja wyścigu różni się od meczu tym, że na meczu jest bardzo dużo osób w jednym miejscu. Na wyścigu jest mniej ludzi, ale wyścig trwa tydzień. Tour de Pologne wymaga zaangażowania kilku oddziałów. W szczytowym momencie na mecie było 35 pracowników ochrony – dodaje.

Janusz Pniak zauważa ponadto, że organizacja meczów (Śląska Wrocław w Ekstraklasie) na wrocławskim stadionie została latem bardzo wysoko oceniona przez PZPN. W kilku kategoriach klub zajął pierwsze miejsce.

Tymczasem bukmacherzy oceniają, że zwycięstwo Polski jest dwa razy bardziej prawdopodobne niż sukces Irlandii. Kto wygra mecz? Przekonamy się już we wtorek, 11 listopada. Pierwszy gwizdek na Stadionie Wrocław o godz. 20.45. Transmisja w TVP 1 i TVP Sport.

Stadion Wrocław stadion reprezentacja Polski Polska Irlandia mecz towarzyski Grupa Impel Janusz Pniak

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.