X Legnickie Prezentacje Edukacyjne


Po prostu Chełmiec. II Półmaraton Górski Wałbrzych i 10 Staropolanki

Po prostu Chełmiec. II Półmaraton Górski Wałbrzych i 10 Staropolanki

Biegów było w miniony weekend wokół Wałbrzycha sporo - łącznie z tym jedynym, najważniejszym, ulicznym, na królewskim dystansie, organizowanym raz do roku w stolicy Dolnego Śląska.

Biegów górskich również było dużo i będzie pewnie coraz więcej, jednak znów do Wałbrzycha przyjechało kilka setek zawodniczek i zawodników spragnionych dobrego górskiego biegania i atmosfery, która na biegach RWSB panuje niepodzielnie. Te atuty cyklu i jego pojedynczych biegów uczestnicy wymieniają zwykle w pierwszej kolejności. Jedno jest pewne - ostatnią niedzielę warto było spędzić pod Chełmcem!

W porównaniu z rokiem 2017, kiedy wałbrzyski półmaraton debiutował, pogoda dopisała, a zawody odbyły się w znakomitych warunkach. Do końca rywalizacji w ramach teorocznego cyklu Runner's World Super Bieg pozostała już tylko jedna edycja - alpejski bieg 4F Śieradów RUN 6 października (sobota), oczywiście w Świeradowie-Zdroju.

Na dystansie 10 km, w znakomitym stylu, po zwycięstwo finiszował Wojciech Maślanka z UKS-u Ludwikowice Kłodzkie. Drugi był Łukasz Marcjanek z kolejnej kuźni dolnośląskich biegowych talentów LKS-u Iskra Jaszkowa. Trzeci na kresce zameldował się Radosław Puchała z KB Sobótka - klubu, który jest z kolei częścią historii biegania i biegów na Dolnym Śląsku.
Teresa Krajewska - Wiśniak z Wojcieszowa zajęła pierwsze miejsce wśród kobiet, wyprzedzając Ewę Kowalską i Pauliną Kotficą (GVT BMC).

Półmaraton w Wałbrzychu wygrał Jacek Jolibski (Biegamdlazdrowia.pl), który na ostatnich kilometrach uciekł Ondrejowi Pencowi (Czechy, Cyklotony). Trzeci na metę na terenie Centrum Aktywnego Wypoczynku Aqua - Zdrój wbiegł Kamil Musielski (Lincoln Electric Bester Run Team Bielawa).
Rywalki znokautowała za to swoim wynikiem Kinga Gomołysek (Mountain Power), wygrywając klasyfikację OPEN kobiet. Drugie miejsce zajęła w tej kategorii Małgorzata Moczulska (Świdnicka Grupa Biegowa), a trzecia była Natalia Trempolec (Brelco Running Team).

Jak zwykle, mieliśmy też klasyfikacje drużynowe: na 10 km wygrał team KB Sobótka, a w półmaratonie LKS Iskra Jaszkowa. W ramach wałbrzyskiej edycji RWSB odbyły się też otwarte Mistrzostwa Wałbrzycha w biegach górskich, a swoją rywalizację miały dzieciaki, które również startowały w biegach na bieżni wałbrzyskiego stadionu.

Cykl Runner's World Super Bieg powoli finiszuje, a przed nami już tylko alpejski finał w Świeradowie 6 października. Limit zgłoszeń na ten bieg wynosi 500 osób, więc warto się pośpieszyć!

Aktaulne wyniki w klasyfikacji generalnej: http://cykl.superbieg.pl/wyniki-2/

Informacje o biegu w Świeradowie: http://cykl.superbieg.pl/swieradow-zdroj-polmaraton-gorski/

Więcej o cyklu: http://cykl.superbieg.pl

II Półmaraton Górski Wałbrzych 10 Staropolanki Aqua Zdrój w Wałbrzychu bieg górski Runners World Super Bieg

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.