X Legnickie Prezentacje Edukacyjne


(FILM) Mała Ekstraklasa w natarciu. Znamy grupy MicoCup 2018

(FILM) Mała Ekstraklasa w natarciu. Znamy grupy MicoCup 2018

Na zbliżającym się turnieju MicoCup prawdziwe szlagiery: Legia – Górnik w grupie A czy Śląsk – Lech w grupie B. W Brzegu Dolnym zobaczymy w sumie 150 talentów z największych akademii piłkarskich w Polsce.

Pierwsze mecze w sobotę, lecz wydarzenie startuje już w piątek, 21 września.

Rozlosowano grupy drugiej edycji ogólnopolskiego turnieju piłkarskiego MicoCup w kategorii wiekowej U-13. Los zdecydował, że w grupie A zmierzą się: Pogoń Szczecin (obrońca tytułu), Lechia Gdańsk, Legia Warszawa, Górnik Zabrze i Akademia Piłkarska Reissa Poznań. Gospodarz turnieju – Akademia Piłkarska Brzeg Dolny – trafił do grupy B wraz: ze Śląskiem Wrocław, z Jagiellonią Białystok, Zagłębiem Lubin i Lechem Poznań.

Przed losowaniem rozstawiono dwie drużyny, które w ubiegłym roku zagrały w finale – Pogoń i Jagiellonię – tak aby nie spotkały się w pierwszej fazie rozgrywek.

– Nie można mówić o grupie śmierci, obie są bardzo wyrównane, co zapowiada wspaniałe widowisko już od pierwszego meczu – ocenia Jakub Słowik, bramkarz seniorskiego Śląska Wrocław, ambasador turnieju. – Dodatkową motywacją dla zawodników niewątpliwie będzie obecność łowców talentów – dodaje.

Jakub Słowik zaprasza na MicoCup

Druga edycja Micocup coraz bliżej. Nie możecie jej przegapić. Dlaczego? O tym opowiada ambasador turnieju Jakub Słowik. Zapraszamy. :)

Opublikowany przez Turniej MicoCup Wtorek, 24 lipca 2018

MicoCup 2018 zostanie rozegrany na dwóch boiskach Stadionu Miejskiego przy ul. Kolejowej w dniach 22-23 września. W sobotę każda z 10 drużyn biorących udział zagra po 4 spotkania grupowe. Najlepszych pięć zespołów powalczy w niedzielę o miejsca 1-5. Druga piątka zmierzy się o miejsca 6-10. To daje łącznie aż 40 pojedynków w harmonogramie gier. Mecze trwają po 25 minut. Pierwszy gwizdek przy Kolejowej 22 września o godz. 10.00.

– Zapowiada się prawdziwe święto młodzieżowego futbolu – zachęca Bartłomiej Malesza, prezes Akademii Piłkarskiej Brzeg Dolny. – Poziom na pewno będzie wysoki, wszak na Dolny Śląsk zjeżdża się młoda ekstraklasa. O części z tych około 150 piłkarzy pewnie usłyszymy w przyszłości – dodaje.

W tym roku organizatorzy - Micoled, producent energooszczędnego oświetlenia i Akademia Piłkarska Brzeg Dolny - przygotowali niespodziankę. Turniej wystartuje w sobotę, ale wydarzenie rozpoczyna się już dzień wcześniej. 21 września w godz. od 14.30 do 20.00 w budynku klubowym na stadionie potrwają warsztaty szkoleniowe dla trenerów, organizowane pod patronatem Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. Uczestnicy dowiedzą się, jak szkoli się adeptów piłki nożnej w największych akademiach w Polsce i wezmą udział w treningach pokazowych. Chętni trenerzy mogą zgłaszać udział do 19 września. Po zakończeniu szkolenia uczestnicy dostaną certyfikaty.

– Poprzednia edycja okazała się sukcesem. W tym roku również udało nam się zachęcić najlepsze akademie. Dodatkowo są warsztaty – mówi Robert Wożniak, prezes firmy Micoled, współorganizatora MicoCup. – Turniej się rozwija, dlatego już teraz myślimy o trzeciej edycji – zapowiada.

Mała Ekstraklasa MicoCup turniej U-13

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.