Legnica: Dzieci na Kopcu Kościuszki świętowały 100–lecie niepodległości

Legnica: Dzieci na Kopcu Kościuszki świętowały 100–lecie niepodległości

Podopieczni Pogotowia Opiekuńczego w Legnicy świętowali z energią 100–lecie niepodległości pod Kopcem Kościuszki w Krakowie.

Była to nagroda za udział w konkursie „Domy Pozytywnej Energii", zorganizowanym przez Fundację TAURON i TAURON Dystrybucja. Placówka otrzymała także 15 tys. zł, które zostaną przeznaczone na jej potrzeby.

Podczas wycieczki dzieci zwiedziły okalający Kopiec Fort 2, odkrywali historię Tadeusza Kościuszki, poznawali sekrety Twierdzy Kraków, by chwilę później stanąć „twarzą w twarz" z najwybitniejszymi Polakami, odwiedzając wystawę figur woskowych.

Legnickie Pogotowie Opiekuńcze trzykrotnie uczestniczyło w tym konkursie, za każdym razem z sukcesem. W 2011 otrzymało 50 tys. zł, w 2012 – 10 tys. zł i w 2018 – 15 tys. zł. Zawsze nagrody były przeznaczone na potrzeby wychowanków placówki.

Domy Pozytywnej Energii to autorska akcja Grupy TAURON, skierowana do całodobowych placówek opiekuńczo-wychowawczych publicznych i niepublicznych, działających na terenie województw: dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Organizatorami są: TAURON Polska Energia S.A., TAURON Dystrybucja S.A. i Fundacja TAURON.

W tym roku temat konkursu brzmiał Z energią świętujemy stulecie odzyskania niepodległości Polski". Zadaniem uczestników było przygotowanie scenariusza gry terenowej z opisem zadań, nawiązujących do tematu akcji. W ten sposób dzieci i młodzież uczyły się historii i mogły pokazać, co z ich punktu widzenia jest ważne w kontekście historii Polski.

Na konkurs wpłynęły 43 prace, bardzo zróżnicowane tematycznie. Pula nagród wyniosła w sumie 400 tys. zł. Finał „Domów Pozytywnej Energii" odbył się 12 września na Kopcu Kościuszki w Krakowie, a jego uczestnicy skorzystali z mnóstwa atrakcji, wyzwań i doskonałej zabawy.

100-lecie niepodległości Kopiec Kościuszki Pogotowie Opiekuńcze w Legnicy dzieci

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.