Już w sobotę inauguracja MicoCup 2018

Już w sobotę inauguracja MicoCup 2018

Czy Pogoń obroni mistrzowski tytuł? Kogo dostrzegą łowcy talentów? Już w sobotę pierwszy gwizdek na turnieju młodej ekstraklasy.

Przed kibicami dwa dni piłkarskich emocji. Zagra Legia Warszawa, Śląsk Wrocław, Lech Poznań i siedem innych drużyn z najwyższej krajowej półki. Wstęp wolny

Znamy harmonogram gier drugiej edycji turnieju piłkarskiego MicoCup w kategorii wiekowej U-13, który rozegrany zostanie w sobotę i niedzielę na stadionie przy ul. Kolejowej. Na boisku nr 1 (grupa A) zawody zainauguruje mecz pomiędzy Legią Warszawą a Lechią Gdańsk. Równolegle, na boisku nr 2 (grupa B), toczyć się będzie spotkanie Zagłębia Lubin i Jagiellonii Białystok. Pierwszy gwizdek o godz. 10.00.

W MicoCup 2018 udział weźmie 10 najlepszych akademii piłkarskich w Polsce. Kibicom i obecnym na trybunach łowcom talentów zaprezentuje się łącznie ok. 150 młodych talentów. Każda drużyna zagra w dwa dni 8 meczów (czas gry to 25 minut). Tytułu sprzed roku broni Pogoń Szczecin. – Przed nami dużo piłki nożnej na najwyższym młodzieżowym poziomie – zapowiada Jakub Słowik (bramkarz Śląska Wrocław), który już po raz drugi jest ambasadorem turnieju. – Już nie mogę doczekać się pierwszego gwizdka. Na pewno będzie, na co popatrzeć – dodaje.

W sobotę rozegrana zostanie faza grupowa. Pięć najlepszych zespołów utworzy w niedzielę grupę mistrzowską. Pozostała piątka zagra o miejsca 6-10. Wynik sprzed roku postara się poprawić gospodarz turnieju.

Tym razem chcemy zajść wyżej, a nie zamykać tabelę. Walka będzie zażarta – mówi Bartłomiej Malesza, prezes AP Brzeg Dolny. – Przyda nam się doping. Zapraszamy na trybuny całe rodziny.

Turniej startuje w sobotę, ale wydarzenie rozpoczyna się już dzień wcześniej. W piątek w godz. od 14.30 do 20.00 w budynku klubowym na stadionie potrwają warsztaty szkoleniowe dla trenerów, organizowane pod patronatem Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. – To tegoroczna niespodzianka. Chcieliśmy, aby turniej się rozwijał, dlatego przygotowaliśmy coś specjalnego. MicoCup to wielkie święto młodzieżowej piłki nożnej. Już myślimy o kolejnych edycjach – mówi Robert Woźniak, prezes firmy Micoled, która jest współorganizatorem MicoCup.

Mała Ekstraklasa MicoCup turniej U-13

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.