Świdnica: Kurs pilota wycieczek

Świdnica: Kurs pilota wycieczek

Zostań „ambasadorem” Świdnicy i regionu. Zapisz się na jesienny weekendowy kurs na pilota wycieczek.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom branży, a także wciąż rosnącemu zapotrzebowaniu na usługi przewodnickie dla grup turystów odwiedzających Świdnicę, Referat Turystyki Urzędu Miejskiego w Świdnicy we współpracy z Dolnośląską Izbą Turystyki zaprasza mieszkańców interesujących się turystyką na dofinansowany jesienny weekendowy kurs na pilota wycieczek.

Celem kursu jest wykreowanie lokalnych kadr obsługi krajowego i zagranicznego przyjazdowego ruchu turystycznego, które staną się ambasadorami miasta i regionu. W jego trakcie uczestnik nauczy się oprowadzania grup turystycznych, pozna zasady opieki nad grupą turystyczną, zasady bezpieczeństwa, zgłębi wiedzę w zakresie pilotażu i krajoznawstwa.

Kurs skierowany jest przede wszystkim do mieszkańców Świdnicy, powiatu świdnickiego. Mogą wziąć w nim udział osoby dorosłe z wykształceniem co najmniej średnim oraz uczniowie ostatnich klas szkół średnich, którzy w dynamicznie rosnącym w naszm regionie ruchu turystycznym widzą szanse na swój zawodowy rozwój. Zajęcia obejmą wykłady m.in. z zakresu: pilotażu, przewodnictwa miejskiego, krajoznawstwa, historii, topografii turystycznej miasta i dawnego Księstwa Świdnicko – Jaworskiego, obiektów kultury, sportu i infrastruktury turystycznej, a także terenowe ćwiczenie autokarowe. Uczestnicy kursu otrzymają po ukończeniu szkolenia zaświadczenie oraz certyfikat, będą więc mieli licencję na realizację tych usług, co w czasach deregulacji zawodu pilota i przewodnika, będzie świadczyło o ich profesjonalizmie na rynku – zapowiada Sylwia Osojca-Kozłowska, kierownik Referatu Turystyki.

Kurs poprowadzą wykładowcy z biura podróży „Oświata" z Wrocławia posiadającego stałą zgodę marszałka województwa dolnośląskiego na prowadzenie szkoleń nr 1/S/99. Są to profesjonaliści w swojej dziedzinie, którzy przeszkoli już setki pilotów wycieczek, przewodników miejskich oraz przewodników sudeckich.

Kurs rozpoczyna się 13 października i zakończy się 24 listopada br. Zajęcia będą odbywały się w weekendy w Świdnicy (w godz. 9.00-17.00), w budynku Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych, przy ul. Długiej 33. Ilość miejsc na kursie jest ograniczona i obowiązują wcześniejsze zapisy. Spotkania dla uczestników zaplanowano w następujących terminach:

  • 13-14.10.2018 - 2 x 8h - zajęcia teoretyczne
  • 27-28.10.2018 - 2 x 8h - zajęcia teoretyczne
  • 03-04.11.2018 - 2 x 8h - zajęcia terenowe piesze
  • 10.11.2018 - 1 x 8h - zajęcia terenowe piesze
  • 17-18.11.2018 - 3 x 8h - zajęcia terenowe
  • 24.11.2018 - 10h - terenowe ćwiczenie autokarowe

Zapisy:

Aby wziąć udział w kursie, należy w terminie do 8 października br. przesłać zgłoszenie pocztą elektroniczną na adres turystyka@um.swidnica.pl podając: imię i nazwisko, datę urodzenia, adres zamieszkania, telefon, e-mail,  i dopisek „kurs na pilota” a następnie oczekiwać na potwierdzenie zgłoszenia. Informacji dotyczących kursu udziela pracownik Referatu Turystyki UM Świdnica –  Andrzej Deska, tel. 74/8562-910 w godzinach 8:00 – 16:00.

Koszt uczestnictwa w kursie:

Dla mieszkańców Świdnicy i powiatu świdnickiego 0,00 zł. Pozostali uczestnicy ponoszą koszt w wysokości 300,00 zł.

kurs pilota wycieczek ambasador Świdnicy

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.