#VolleyWrocław wchodzi do gry

#VolleyWrocław wchodzi do gry

Siatkarki ze stolicy Dolnego Śląska do nowego sezonu Ligi Siatkówki Kobiet przystępują pod nową nazwą, w nowym składzie i z nowymi nadziejami.

Latem start biało-zielonych w rozgrywkach siatkarskiej elity stanął pod znakiem zapytania, jednak dzięki zaangażowaniu wrocławskiego, ale nie tylko, środowiska sportowego udało się zebrać potrzebne środki, by uratować najwyższą klasę rozgrywkową dla Dolnego Śląska. Zespół przystąpi do zmagań pod nową nazwą - #VolleyWrocław, która dość szybko zyskała na popularności.

Podstawę drużyny stanowić będą siatkarki, które zostały we Wrocławiu na kolejny sezon - przyjmująca Natalia Murek, rozgrywająca Weronika Wołodko i środkowa Anna Łozowska. Do tego ekipę zasiliła utalentowana libero Karolina Pancewicz, w zeszłym sezonie zbierająca seniorskie szlify w drugoligowych rezerwach. 

Pozostała część drużyny będzie zupełnie nowa. Jako pierwsza do dolnośląskiej ekipy dołączyła Roksana Wers, znana pod panieńskim nazwiskiem Brzóska. Wers w przeszłości broniła barw KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, a ostatnio wycofanej z LSK drużyny z Muszyny. W nowym sezonie przyjmująca będzie pełnić funkcję kapitana zespołu.

Wrocławianki zasiliły także przyjmujące Klaudia Felak (ostatnio Energetyk Poznań), Karolina Piśla (Ladies in Black Aachen), środkowe Aleksandra Gancarz (Energetyk Poznań) i Magdalena Soter (KSZO Ostrowiec Świętokrzyski), atakująca Aleksandra Rasińska (Legionovia Legionowo), rozgrywająca Natalia Gajewska (Volley Soverato) oraz libero Magdalena Kuziak (UNI Opole). Szkoleniowcem zespołu pozostał sprawdzony w boju Marek Solarewicz.

#Volley Wrocław rozgrywki zainauguruje w sobotę 3 listopada w Radomiu (godz. 18), gdzie zmierzy się z miejscową E.Leclerc Radomką - nową drużyną w ligowej stawce. Na pierwsze spotkanie domowe sympatycy wrocławskiej drużyny poczekać muszą do 10 listopada, gdy zespół ze stolicy Dolnego Śląska podejmie wicemistrzynie Polski ŁKS Commercecon Łódź.

Przed nowym sezonem w LSK doszło do kilku zmian. W lidze zagra dwanaście drużyn, czyli o dwie mniej niż w ubiegłym sezonie. Poza spadkowiczami - MKS-em Dąbrowa Górnicza i Budowlanymi Toruń, z rozgrywkami pożegnały się dwie ekipy borykające się z problemami organizacyjnymi. W elicie nie zobaczymy Trefla Proximy Kraków i Muszynianki Muszyna. Ich miejsce zajęły Radomka i Energa MKS Kalisz. 


Numery, z którymi w nowym sezonie zagrają siatkarki #VolleyWrocław:

1. Wers Roksana, przyjmująca

3. Felak Klaudia, przyjmująca

4. Piśla Karolina, przyjmująca

5. Gancarz Aleksandra, środkowa

6. Rasińska Aleksandra, atakująca

7. Wołodko Weronika, rozgrywająca

8. Soter Magdalena, środkowa

9. Murek Natalia, przyjmująca

12. Kuziak Magdalena, libero

13. Gajewska Natalia, rozgrywająca

15. Pancewicz Karolina, libero

17. Łozowska Anna, środkowa

LSK Liga Siatkówki Kobiet #VolleyWrocław sezon 2018/2019

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.