Mateusz Zatwarnicki: Chcemy walczyć o górne lokaty

Mateusz Zatwarnicki: Chcemy walczyć o górne lokaty

Klubowy portal akademia.miedzlegnica.eu rozmawiał z Mateuszem Zatwarnickim, jednym z zawodników Miedzi II Legnica, na których ciąży największa odpowiedzialność za drużynę. Co powiedział pomocnik?

Jesteś jednym z najbardziej doświadczonych zawodników w zespole i w związku z tym spoczywa na tobie większa odpowiedzialność za wynik niż na kolegach. Ale jak na razie nie ma co narzekać.

Czy doświadczonym to trudno powiedzieć. Swoje zagrałem, ale tak naprawdę zagrał to „Gary” i on może być doświadczony. Mamy młody skład, każdy się jeszcze uczy, ja też się dużo uczę. Odpowiedzialność za wyniki jest. Staramy się z Marcinem ciągnąć młodzież do góry, jakoś ich mobilizować do walki i do zdobywania trzech punktów.

Pierwsza runda układa się jak na razie dość dobrze. Patrzycie w górę, a nie w dół tabeli, co w porównaniu z końcówką poprzedniego sezonu jest na pewno pozytywem.

Zdecydowanie. Skupiamy się na każdym meczu po kolei. Mamy skład, który chce walczyć o górne lokaty. Myślę, że pierwsza piątka nam się należy, widząc co w tym momencie gramy. Jeśli zaczniemy wykorzystywać stwarzane sytuacje, to będziemy jeszcze wyżej w tabeli.

Który z dotychczasowych rywali najmocniej dał wam się we znaki?

Ciężko powiedzieć, bo liga jest bardzo wyrównana. Natomiast można zobaczyć po wynikach. Przegraliśmy z Gwarkiem Tarnowskie Góry. Kompletnie nam się gra nie układała z nimi. Wymagającymi rywalami były rezerwy Zagłębia Lubin, Górnika Zabrze. Ale myślę, że każdej drużynie możemy się przeciwstawić i każdego możemy pokonać.

Na mecie jesieni, które miejsce będzie dla was satysfakcjonujące? To w pierwszej piątce?

Myślę, że w pierwszej piątce powinniśmy być, natomiast jak będziemy wygrywać, to będziemy widzieć więcej.

Jakiś indywidualny cel postawiłeś przed samym sobą na rundę jesienną?

Raczej nie. Ciężko pracuję i czekam na swoją szansę w wyższej lidze.

Jesteś zadowolony z tego jak do tej pory się prezentujesz?

Raz tak, raz nie. Zależy od mojej dyspozycji meczowej, od tego jak się czuję. Ale raczej jestem zadowolony i myślę, że trenerzy też są zadowoleni z mojej gry i gry całej drużyny.

Zdarzało się w przeszłości, że zaliczałeś mniejsze bądź większe epizody w pierwszej drużynie Miedzi. Często zawodnicy z drugiego zespołu są zapraszani na treningi. Gdzieś po głowie chodzi ci myśl, że może udałoby się zadebiutować w ekstraklasie, a przynajmniej zagrać w pierwszym zespole w Pucharze Polski?

Pomidor (śmiech). Myślę, że to jest marzenie każdego z nas zagrać w najwyższej klasie rozgrywkowej.

trzecia liga Miedź II Legnica Mateusz Zatwarnicki runda jesienna sezon 2018/2019

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.