(FOTO) Pięciosetowy bój z Jedynką

(FOTO) Pięciosetowy bój z Jedynką

Choć jaworska Olimpia prowadziła już 2:0 w meczu z trzecią w tabeli Jedynką Siewierz, do ostatecznego rozstrzygnięcia potrzeba było pięciu setów.

- Dla tabeli, dla wyników, dla drużyny każdy mecz jest ważny, każdy punkcik. Później liczą się nawet punkty stracone w setach. Ważne, że odnieśliśmy zwycięstwo. Odbiliśmy się od tych 13 punktów w tabeli. Miałem już powoli wrażenie, że ta trzynastka jest pechowa, więc całe szczęście, że wyskoczyliśmy teraz. Mam nadzieję, że z lepszymi nastrojami na treningi i na przyszły mecz - podsumował trener Radosław Pokrywa.

Wydawało się, że zwycięstwo przyjdzie jaworzankom dość łatwo, zwłaszcza, że w drugim secie wygrana gospodyń była bardzo efektowna. Jedynka nie zamierzała się jednak zbyt łatwo poddawać.

- Bardzo mnie to zaciekawiło, że te dwa sety, w tym ten drugi do 14, przyszły tak łatwo. Są w trójce, sześć meczów z rzędu wygranych, więc zastanawiało co tu wyciągną, jakiego asa. No i wyciągnęli asa. To zespół mający szeroką ławkę, w przeciwieństwie do nas. W dziewiątkę graliśmy z czternastoma zawodniczkami. To trochę mało - zauważał trener Olimpijek. - Druga trenerka rozpisywała naszą drużynę, więc mają też ten atut, że więcej widzą. Rozpisali nas, kierunki ataków, zagrywek, więc później ten trzeci set to było to. Ukłony dla dziewczyn, że dały radę. W piątym secie mówiłem, że muszą się wspiąć na wyżyny. Grać coś innego w ataku, w zagrywce, bo wszystko to co gramy standardowo jest rozpisane, więc musiały coś zmienić i mam wrażenie, że troszeczkę zmieniły - dodawał.

Co prawda nie udało się wygrać za trzy punkty, ale okoliczności zwycięstwa powinny podbudować morale zespołu przed kolejnymi spotkaniami. 

- Punkty uciekły, ale dzięki zwycięstwu drużyna będzie podbudowana. Na treningach będzie się sympatyczniej pracowało, bez presji i oczywiście następny mecz będzie dla dziewczyn spokojniejszy, bo niestety porażki gdzieś tam siedzą - kończył Radosław Pokrywa.


Olimpia Jawor - UKS Jedynka Siewierz 3:2 (27:25; 25:14; 20:25; 23:25; 16:14)

Olimpia: Mirosławska, Dębicka, Gajczyk, Grubasz, Szczutkowska, Świętoń, Deptuch, Piszcz, Paluszkiewicz, Szymczyk, Kwolek (L); trener Radosław Pokrywa

Jedynka: Pala, Toborek, Wieczorek, Wardęga, Droździńska, Mituta, Smykla, Włodarczyk, Kapica, Anton, Dwornik (L), Łuszczyk (L); trener Mariusz Błaszczyk

MVP: Aleksandra Deptuch


W pozostałych meczach 8 kolejki:

MGLKS Oława - MKS II Dąbrowa Górnicza 0:3 (19:25; 21:25; 21:25)

Polonia Świdnica - TKS Ekobet Tychy 3:0 (25:17; 25:17; 27:25)

Częstochowianka - Asotra MKS MOS Płomień Sosnowiec 3:1 (25:16; 23:25; 25:23; 25:22)

#VolleyWrocław II - PLKS Pszczyna 2:3 (25:21; 25:20; 20:25; 19:25; 15:17)

PAUZA: Amber Kalisz

druga liga Olimpia Jawor Radosław Pokrywa trener Olimpii trener Pokrywa Aleksandra Deptuch Jedynka Siewierz sezon 2018/2019

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.