X Szkolny Ranking Bestsellerów w I LO w Jaworze

X Szkolny Ranking Bestsellerów w I LO w Jaworze

W czytelni I Liceum Ogólnokształcącego w Jaworze odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników X Szkolnego Rankingu Bestsellerów.

Zwycięzcą czytelniczego konkursu została książka pt. „Cudowny chłopak” amerykańskiej autorki R. J. Palacio. Ta „inspirująca i pełna ciepła opowieść o przyjaźni, rodzinie i sile, którą ma w sobie każdy z nas” spotkała się z uznaniem licealistów, którzy ocenili ją jako najciekawszą i godną polecenia innym.

Wysoko w rankingu znalazły się następujące tytuły: „Gra o tron” G. R. R. Martina, „MarsjaninA. Weira, „Sword Art Online” R. Kawahary, „Aż po horyzont” M. Matson, „Człowiek nietoperz” J. Nesbo, „Kasacja” R. Mroza, „Metro 2033” D. Głuchowskiego, „Rok 1984” G. Orwella i „Milczenie owiec” T. Harrisa.

W 10. edycji Szkolnego Rankingu Bestsellerów wzięło udział 62 uczniów, którzy zgłosili 43 tytuły. Na liście najpopularniejszych książek figurują powieści typu fantasy, thrillery, „młodzieżówka” o tematyce obyczajowej, klasyka literacka oraz literatura popularnonaukowa z psychologii i historii.

Podczas uroczystości odbyło się także losowanie nagrody niespodzianki dla uczestnika rankingu. Szczęście uśmiechnęło się do Karoliny Witkowskiej, uczennicy klasy IIIC, która z rąk dyrektora szkoły Mieczysława Michalskiego otrzymała ufundowany przez Radę Rodziców talon w wysokości 100 zł na zakupy w Księgarni „Bajka”.

Tematycznym akcentem uroczystości była wystawa książek zgłoszonych do szkolnej listy bestsellerów oraz okolicznościowa tablica „Październik - Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych”.

I Liceum Ogólnokształcące w Jaworze I LO czytelnia Szkolny Ranking Bestsellerów rok szkolny 2018/2019

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Gracja
Gracja 6 listopada 2018 o 23:26

Brawo dla dyrektora, że podtrzymuje pasje czytelnicze u uczniów.

Lubię to! 1
Wojtek
Wojtek 6 listopada 2018 o 22:15

Widać, że jeszcze w narodzie smykałka do czytania nie wymarła.

Lubię to! 2
Mariola
Mariola 6 listopada 2018 o 21:22

Gratuluję. Bardzo dobra inicjatywa promująca czytelnictwo.

Lubię to! 2

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.