Czytanie „Testamentu” Ołeha Sencowa

Czytanie „Testamentu” Ołeha Sencowa

Muzeum Pana Tadeusza zaprasza na czytanie „Testamentu” Ołeha Sencowa, które odbędzie się w ramach II Festiwalu Tradycji Literackich.

13 listopada 2018 o godzinie 17.00 zaprezentowana zostanie adaptacja sceniczna Testamentu Ołeha Sencowa w reżyserii Katarzyny Dudzic-Grabińskiej, na podstawie tekstu przygotowanego przez Agnieszkę Wolny-Hamkało. Czytanie oparte jest na prozach Ołeha Sencowa, które w kontekście głodówki ukraińskiego autora zyskują nowe znaczenia. Autorki spektaklu wykorzystały również słynny list Sencowa z rosyjskiego więzienia i mowę, którą wygłosił po ogłoszeniu wyroku.

reżyseria
Katarzyna Dudzic-Grabińska

dramaturgia:
Agnieszka Wolny-Hamkało

aktorzy:
Dariusz Maj
Helena Sujecka
Maciej Tomaszewski 
Anna Wieczorek

wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, wejściówki do odebrania w kasach muzeum, możliwa rezerwacja mailowa: zapisy@ossolineum.pl 

Muzeum Pana Tadeusza Testament Ołeh Sencow

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.