Grzegorz Braun wzmacnia koalicję Ruchu Narodowego i Wolności

Grzegorz Braun wzmacnia koalicję Ruchu Narodowego i Wolności
Robert Winnicki, poseł z okręgu legnicko-jeleniogórskiego, jest jednym z liderów koalicji.

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w Sejmie ogłoszono dołączenie Grzegorza Brauna do koalicji Ruchu Narodowego, partii Wolność i posła Piotra Liroya-Marca. RN reprezentował Robert Winnicki, poseł z okręgu legnicko-jeleniogórskiego.

- Formujemy koalicję nie jak gdzieś czytałem eurosceptyczną czy nie daj Boże antyeuropejską. My formujemy koalicję propolską i do takiej koalicji przystępuję - mówił Grzegorz Braun, reżyser, dokumentalista i założyciel organizacji „Pobudka”. - Stawką jest istnienie cywilizacji łacińskiej. To jest istotna stawka w tych wyborach - dodawał.

Dzięki połączeniu sił wspólny komitet ugrupowań narodowych i wolnościowych ma stanowić alternatywę dla Prawa i Sprawiedliwości oraz zrzeszonych wokół niego formacji na prawej stronie sceny politycznej. 

- Ta koalicja to pierwsza od lat realna alternatywa, poważna alternatywa, grupująca siły narodowe, wolnościowe, konserwatywne, antyestablishmentowe, która rzuci wyzwanie Prawu i Sprawiedliwości po tej stronie sceny politycznej, ale też zmobilizuje wyborców, również nowych wyborców. To jest ta koalicja, która przyciągnie w naszym przekonaniu bardzo wielu Polaków zniechęconych do obecnej sceny politycznej, dając im właśnie realną alternatywę - podkreślał Robert Winnicki, prezes Ruchu Narodowego, poseł z okręgu legnicko-jeleniogórskiego.

Koalicja zamierza dążyć do zmiany lub likwidacji Unii Europejskiej w obecnym kształcie.

- Jedni chcą, by Polska wyszła z Unii Europejskiej, drudzy chcą Unię zlikwidować całkowicie, jeszcze inni uważają, że trzeba się cofnąć do poziomu EWG. Są różne koncepcje - przekonywał Janusz Korwin-Mikke, prezes partii Wolność.

- Problem polega na tym, że w Europarlamencie mamy dzisiaj dominację sił z Polski, które w żaden sposób nie kontestują obecnego układu Unii Europejskiej. Taką siłą niekontestującą, a wspierającą obecny układ jest również Prawo i Sprawiedliwość. Miejmy tego świadomość. Przez te kilkanaście lat funkcjonowania Polski w Unii Europejskiej, a zarazem funkcjonowania PiS-u, wszystkie rozwiązania z Traktatem Lizbońskim na czele, które budują federalne superpaństwo unijne, przez PiS były wspierane - uzupełniał poseł Winnicki.

Partia Wolność Janusz Korwin-Mikke Ruch Narodowy Robert Winnicki Grzegorz Braun koalicja wybory europejskie wybory 2019 wybory Parlament Europejski europarlament

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

kolo
kolo 8 stycznia o 23:29

Przy niskiej frekwencji w wyborach europejskich to połączenie może dać efekt w postaci wyborczej niespodzianki. Wolność ma poparcie w granicach 4 procent, Ruch Narodowy 1-2 procent. Do tego dojdą zwolennicy Grzegorza Brauna i pewnie część elektoratu Kukiza z ostatnich wyborów. Poza tym będzie to jedyna *** opcja po prawej stronie dla koalicji PiS-Gowin-Ziobro-Jurek. Jeśli ten ostatni w ogóle zdecyduje się dalej iść z PiS-em...

Lubię to! 4
Marta
Marta 8 stycznia o 22:59

Dobry ruch.

Lubię to! 3

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.