Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

(FILM) Szukasz pracy na wakacje? Postaw na rozwój

Wakacyjne zatrudnienie to dla wielu uczniów oraz studentów możliwość rozpoczęcia swojej przygody na rynku pracy i zarobienia pierwszych pieniędzy. Nie każda praca da nam jednak tyle samo korzyści. Czym zatem kierować się przy jej wyborze, aby wynieść z niej jak najwięcej cennych doświadczeń?

Zanim zaczniemy szukać zatrudnienia na wakacje, powinniśmy zastanowić się, jakie kompetencje chcemy dzięki niemu zdobyć, czego mamy nadzieję się nauczyć. Najlepiej, aby praca ta była dla nas interesująca. Sprawi to, że będziemy chodzili do niej z większą przyjemnością. Warto zadbać też o to, żeby nasze zajęcie nie przeszkodziło nam w wykorzystaniu wakacji również na wypoczynek. Jest on bardzo ważny przed kolejnym rokiem szkolnym lub akademickim.

„Dla firm zatrudnianie na okres wakacyjny to przede wszystkim otwarcie się na nową kadrę pracowniczą, na młode osoby, które rozpoczynają swoją przygodę na rynku pracy. Z kolei z punktu widzenia pracowników bardzo istotna jest możliwość nauczenia się np. punktualności, obowiązkowości czy umiejętności nawiązywania kontaktów z ludźmi, która jest ważna praktycznie w każdej sferze zawodowej” – mówi w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl Krzysztof Radoszewski, dyrektor generalny w UberEATS Polska.

Co ważne, koniec wakacji nie musi oznaczać także końca pracy. Jeśli się sprawdzimy, być może dostaniemy propozycję kontynuacji zatrudnienia na elastycznych warunkach. Tak aby nasze obowiązki zawodowe nie kolidowały ze szkołą czy studiami.

Reklama
Udostępnij tę dyskusję na

Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@dolnyslask24h.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. dolnyslask24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.